(KRAJ, VIDEO) Monako - Crvena zvezda 5:1: Raspsodija "Kneževa" i krah crveno-belih

22.10.2024 20:45
Duel Spajića i Minamina Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Duel Spajića i Minamina

Crvena zvezda je pre dve godine došla u Monako da proba da napravi senzaciju u UEFA Ligi Evrope, ali je pretrpela ubedljiv poraz (4:1). Situacija je i danas slična pred meč trećeg kola UEFA Lige šampiona, jer Monako posle četiri osvojena boda vidi priliku da pobedom napravi značajan iskorak ka nokaut fazi, a srpski šampion da napravi iznenađenje i krene sa mrtve tačke u ligaškom eltinom takmičenju.

"Kneževi" pod komandoma Adija Hitera igraju veoma dobro, snažno u defanzivi, sa vrlo jasnim konceptom kako napadaju kako kroz igru tako i u tranzicijama.

Zvezda igra bez golmana Omrija Glazer, Vanje Drkušića, Mirka Ivanića i Ognjena Mimovića, ali za bilo kakav pozitivan rezultat je potrebno da broj grešaka napravljenih protiv Benfike i Intera smanje na minimum. Trener Vladan Milojević ima plan, sve karte bacio je na napad, vodećemo hoće li njegovi igrači dobiti neku bitku na sredini terena kako bi mogli lakše da se brane i da napadaju.

Monako - Crvena zvezda 5:1 (2:1)

Stadion: Luj drugi.
​Sudija: Tobijas Štiler (Nemačka).
Strelci: Minamino u 20. i 70, Embolo u 45+4, Singo u 54, Aklijuš u 90+6. za Monako, a Endijaj iz penala u 27. minutu  za Zvezdu.

MONAKO: Majecki - Vanderson, Singo, Kerar, Kaio Enrike (od 77. Diata) - Zakarija, Kamara (od 77. Lukas Mihal) - Akliuš, Minamino, Ben Segir (od 46. Golovin) - Embolo (od 77. Ilenikena).

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić - Seol, Spajić, Điga - Silas (od 60. L. Ilić), Elšnik, Krunić (od 60. Rodić), Olajinka - Maksimović (od 74. Katai) - Bruno Duarte (od 6. Dalsio), Endijaj (od 74. Kanga).

(UŽIVO) Monako - Crvena zvezda

20:36

90. minut: Monako lagano zatvara meč

Monako je upisao nova tri boda, Zvezda nije stigla ni da pripreti u nastavku.

20:28

80. minut: Povredio se Olajinka, Zvezda sa desetoricom do kraja

Problemi za Zvezdu, ostala je sa igračem manje jer se Olajinka povredio, a izvršeno je pert izmena.

20:19

70. minut: GOOOL! Vodi Monako 4:1, strelac Minamino.

Nova greška igrača Zvezde, Rodić je proklizao i novi gol domaćina.

20:13

67. minut: Aklijuš pogaša stativu

Drugo poluvreme protiče u apsolutnoj dominaciji Monaka, posle prekida Aklijuš je pogodio stativu.

20:04

56. minut: Poništen gol Monaka za 4:1

Sudarili su se Seol i Iiić, a Embolo je ubacio loptu u mrežu. Ali, rukom.

20:02

54. minut: GOOOL! Vodi Monako 3:1, strelacv Singo

Opalio je projektil štoper Monaka sa 25 metara. Neodbranjivo.

20:00

52. minut: Sjajna odbrana Ilića

Kai Enrike je dobio sjajnu loptu, ali je golman Zvezde ušao u šut. Monako je u punoj ofanzivi.

19:57

49. minut: Šansa Monaka

Ilić brani udarac Aklijuša.

19:55

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, izmena u timu Monaka, na terenu je Golovin umesto Ben Segira.

19:39

Kraj prvog poluvremena, vodi Monako

Dve veće greške i dva gola. Nije Zvezda bila lošiji rival, ali nastavlja da plaća ceh.

19:38

45+4. minut: GOOOL! Vodi Monako 2:1, strelac Embolo

Imao je Švajcarac i sreće, jer mu je Spajić vratio loptu u pokušćaju da izbaci, pa je pogodio sa 15 metara.

19:31

42. minut: Zakarija zgazio Olajinku, nema penala

Posle kornera za Zvezdu, Zakarija je stao na zglob Olajinki koji je krenuo prema lopti i pao. Sudije su gledale situaciju i procenile da nema penala.

19:26

40. minut: Period bez većih uzbuđenja

Igra se između dva šesnaesterca, malo opreznije posle dve velike greške koje su uzrokovale promenu rezultata.

19:15

27. minut: GOOOL! Zvezda izjednačuje na 1:1, strelac Endijaj

Posle dosuđenog penala, strelac je Šerif Endijaj. Kerer je napravio penal.

19:09

20. minut: GOOOL! Vodi Monako 1:0, strelac Minamino.

Zaspao je Silas na desnoj strani, Minamino je lako završio akciju jer nije bio u ofsajdu.

18:59

13. minut: Šteta zbog šanse Dalsija

Dobija je Zvezda što je htela, oduzela je loptu, imala tranziciju, Silas je loptu poslao do Dalsija, koji je bio sam, ali je loše reagovaop pa je bio izblokiran.

18:56

10. minut: Kerer promašuje zicer

Posle kornera, štoper Tilo Kerer je sa par metara šutirao pored gola.

18:53

6. minut: Pokušaj Olajinke, povreda Duartea

Dobar pokušaj Olajinke. Posle kornera Zvezde, Nigerijac je šutirao glavo na prvom stativi, pravo u golmana. Peh za Zvezdu, povredio se Bruno Duarte, ušao je Dalsio.

18:51

4. minut: Velika šansa Monaka

Veliku šansu propustio je Monako. Ben Segir je bio sam na sedam metara od Ilića i prebacio je loptu preko prečke.

18:45

Počeo je meč u Monaku

Počeo je meč na stadionu Luj drugi pred sedam-osam hiljada navijača. Crvena zvezda igra sa dvojicom napadača u jednoj ofanzivnoj postavi što može da bude mač sa dve oštrice.

18:15

Ne propustite Multiprenos Lige šampiona na TV Arena sport 1X2

Kao što su naši gledaoci navikli, Multiprenos UEFA Lige šampiona i večeras od 21.00 čas možete gledati na našem kanalu TV Arena sport 1X2.

18:12

Ovako je blo 2022. u Monaku

17:46

Dragan Mrđa u Studiju Arene: U Evropi nemaš vremena i komfora

Nekadašnji napadač Crvene zvezde Dragan Mrđa u Sturdiju Arene pred meč Zvezde u Monaku dao je svoje predviđanje:

"Još jedan ispit za Crvenu zgezdu, na najvećem nivou, u Ligi šampiona. Teško gostovanje, protiv ozbiljne ekipe, ozbiljnog kluba i budžeta. Mene interesuje kako će Zvezda izgledati. Videćemo...".

Koncentracija i brzina reakcije su bitni u Ligi šampiona.

"Svaki evropski klub tog nivoa traži igrače koji su fizički dominatni, brzi i snažni. Kažu da je Zvezda pravila individualne greške u prethodnim kolima... Ja to gledam drugačije, kako je dolazilo do njih? Kada osvojiš loptu, na ovom nivou, nemaš vremena i komfora da dugo gradiš napad, kao u našoj ligi, gde se rivali uglavnom povlače pozadi. Protivnici odmah kreću s presingom, dolaze ti dva, tri igrača... "

17:45

Stojić u Studiju Arene: Brzine igre i inteligencija presudne

Ranko Stojić, stalno konsultat TV Arena sport, u Studiju pred meč je dao prve ocene:

"Treba dosta vremena za aklimatizaciju, i treba u svakom momentu rasporediti minutažu u odnosu na sve obaveze. Moj utisak je da Crvena zvezda uopšte nije bila loša u prve dve utakmice, kada se pomenuto uzme u obzir. Monako ima prilično zgusnut raspored, i vrlo često rotiraju igrače. Zvezdu očekuje utakmica visokog intenziteta, sa igračima koji igraju veliki presing i biće neophodna potpuna koncentracija sve vreme večeras", rekao je Stojić.

Važnije od pretrčanih kilometara je brzona razmišljanja i inteligencija, ističe Stojić:

"Postoje posebne vežbe gde morate da brzo donosite odluke i primate informacije. Tačno je da je danas taj fizički deo važan, ali nije dominantan. Pogledajte koji timovi osvajaju Ligu šampiona i EURO. To su Real i španska reprezentacija. Njihovi igrači nisu fizički dominantni, već tehnički potkovani i inteligentni. Upravo zato što je sve manje prostora, i što brzo morate da donesete odluke, zato je najvažnija inteligencija i brzina u igri".