Liverpul bolji od Bolonje: Lil "uzeo skalp" Realu, Aston Vila iznenadila Bajern

02.10.2024 23:00
Fudblaeri Liverpula Peter Byrne/PA via AP
Fudblaeri Liverpula

Bez većih problema fudbaleri Liverpula opravdali su večeras ulogu favorita protiv Bolonje u 2. kolu Lige šampiona, gde su pred svojim navijačima slavili rezultatom 2:0 (1:0), upisavši drugu pobedu u takmičenju posle Milana.

Iako je italijanska ekipa bila dostojan protivnik na "Enfildu", engleski tim bio je konkretniji i odlučniji u ključnim trenucima, i, za razliku od rivala, umeo je da iskoristi svoje šanse (strelci Mekalister 11` i Salah 75`), dok je Bolonjala ostala kratkih rukava i bez raspoloženog strelca. Što se, donekle, može i prepisati zaslugama Alisona, koji je večeras sjajno branio na golu Liverpula.

Bolonja je tako nakon serije utakmice bez poraza, upisala prvi još od kraja avgusta i utakmice sa Napolijem (0:3), dok će novu šansu u Ligi šampiona imati protiv Aston Vile u gostima krajem meseca. Sa druge strane, Liverpul gostuje Lajpcigu u Nemačkoj.

Tanjug/Jacob King/PA via AP

Fudbaleri Aston Vile napravili su veliko iznenađenje u Ligi šampiona, gde su večeras pred svojim navijačima savladali Bajern iz Minhena - 1:0 (0:0).

U spektakularnoj utakmici gde su Bavarci tokom gotovo čitavog susreta imali incijativu sreća se na kraju osmehnula engleskoj ekipi, koja je hrabrom igrom u napadu i disciplinovanom odbranom, napravila najveće iznanđenje kola, dok je junak meča na "Vila Parku" bio rezervista Duran.

Bajern je nakon tog primljenog gola u 79. minutu, nastojao po svaku cenu da se vrati u meč. Konstantno je vršio pritisak, ređale su se šanse gotovo do poslednjeg zvužduka ali su pokušaji Kejna, Palinje, Gnabrija i ostlaih bili neprecizni. Na kraju, velika pobeda Aston Vila, koja nastavlja da pravi iznenađenja i na međunarodnoj sceni.

Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Pored ekipe iz Birmingema, iznenađenje večeras priredili su i fudbaleri Lila, koji su pred svojim navijačima savladali veliki Real Madrid, došavši do prve pobede u Ligi šampiona - 1:0 (1:0).

Real Madrid imao je sve. Inicijativu, posed, šanse, dobre prilike pred golom francuskog tima, ali nikako nije uspeo da zatrese mrežu golmana Čevalijera, koji je uz strelca Dejvida, bio ključna figura domaće ekipe.

Iako je utisak da Madriđani nisu bili na nivou večeras, Real je i dalje bio taj koji je povlačio sve konce. Lunjin jeste imao nekoliko bitnih intervencija, ali se španski velikan za sve pitao. Međutim, i pored silnih pokušaja i prilika u završnici, nije imao sreće sa realizacijom.

AP Photo/Matthias Schrader

Nakon istorijskog debakla u Minhenu, fudbaleri zagrebačkog Dinama bili su na korak od prve pobede u Ligi šampiona, da bi na kraju ostali bez tri boda u duelu sa Monakom, koji je na "Maksimiru" golom Zakarija u 89. minutu ipak ostao neporažen - 2:2 (1:0).

Promena trenera, izgleda, bila je prava šok terapija za hrvatski tim, koji je za razliku od pre dve nedelje kada je doživeo debakl od Bajerna (9:2), večeras izašao na teren sa potpuno drugačijim mentalitetom. Iako je Monako pre susreta u hrvatskoj prestonici slovio za favorita, hrabrom i odlučnom igrom, Dinamo je čvrsto rešio da se večeras "opere" pred svojim navijačima,

Golovima Sučića i Baturine sve do 74. minute hrvatski tim imao je prednost i tri boda u džepu, da bi Salisu najpre smanjio rezultat sredinom poluvremena, a bod Francuzima u samoj završnici doneo Zakarija sa "bele tačke".