Atalanta bolja od Šahtjora u Gelzenkirhenu

02.10.2024 20:37
Fudbaleri Atalante AP Photo/Martin Meissner
Fudbaleri Atalante

Fudbaleri Atalante opravdali su ulogu favorita protiv Šahtjora u Gelzenkirhenu u meču 2. kola Lige šampiona, gde su bez većih problema savladali ukrajinskog predstavnika i večerašnjeg nominalnog domaćina rezultatom 3:0 (2:0).

Ekipa iz Bergama otpočetka do kraja vodila je glavnu priču na terenu. Stvorila je više prilika. Bila je konkretnija na sredini, opasnija u napadu, uputivši gotovo četiri puta više šuteva ka golu (22) od rivala, da bi golovima Đimšitija, Lukmana i Belanove rešila sve dileme po pitanju pobednika već početkom drugog poluvremena.

U nastavku susreta Šahtjor je pokazao naznake bolje igre, pa je i po posedu parirao Atalanti, ali, za razliku na  rivala, nije uspevao da kapitalizuje na svojim šansama, dok problema sa realizacijom nije imala italijanska ekipa.

Atalanta je tako došla do prve pobede u Ligi šampiona nakon remija sa Arsenalom na startu takmičenja, dok Šathjor, pored poraza ima i bod koji je osvojio u duelu sa Bolonjom.