UEFA Liga šampiona: Inter silovit, Zvezda "pala" u nastavku

01.10.2024 22:55
Uroš Spajić, vodio je veliku bitku sa igračima Intera Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Uroš Spajić, vodio je veliku bitku sa igračima Intera

Da li je moglo bolje u Milanu? Da, moglo je! Ipak, to je ona nit koja razdvaja velike, znatno skuplje evropske klubove od Crvene zvezde i ostatka u drugoj polovini tabele nove Lige šampiona.

Greške u odbrani su skupo koštale aktuelnog prvaka Srbije, posebno one načinjene u drugom poluvremenu. Jednostavno u nastavku utakmice, crveno-beli nisu bili onaj tim iz prvih 45 minuta igre. A, činilo se na poluvremenu, da će crveno-beli, završiti duel na stadionu "Đuzepe Meaca", bar u egalu, međutim Inter je pokazao moć. Kad? Kada je bilo najpotrebnije! Na kaju Inter - Crvena zvezda 4:0 (1:0).

Da su crveno-beli imali samo malo više koncentracije u prvih deset minuta, na odmor bi otišli verovatno sa povoljnijim rezultatom. Imao je aktuelni šampion Srbije šanse, pre svih mladi Maksimović, na kraju i Elšnik, međutim nekada je i sreću potrebno zaslužiti, a ona je u tom delu igre bila na strani domaćih.

Inter je došao do prednosti u ranoj fazi meča, već u 11. minutu. Čalhanoglu je iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane sa oko 20 metara, snažno šutirao, lopta se od stative odbila u mrežu Glazera za 1:0.

Upravo ovaj pokušaj Maksimovića kao da je dao "krila" crveno-belima, međutim ono što je bilo evidentno u ovoj fazi meča, nedostajalo je aktuelnom šampionu Srbije, malo više mašte u završnici akcija.

Malo je nedostajalo da Inter kazni grešku kapitena Spajića u 38. minutu. Loptu mu je na oko dvadeset metara oduzeo Taremi. Arnautović je zatim proigrao Mkitarijana, ipak njegov šut sa šest metara, nije bio precizan.
A, onda je Zvezda pokazala da zna da zapreti. Silas je zagrejao dlanove Zomera u 41. minutu, a isto je učinio i Elšnik koji minut kasnije posle proigravanja Olajinke.

Nisu menjali treneri Milojević i Inzagi u poluvremenu, što je donekle i bilo logično. A, onda su u 47. minutu svi skočili sa klupe Crvene zvezde. Igrao je rukom Mkitarijan, tačnije, lopta ga je pogodila posle šuta Olajinke, ipak sudija iz Nemačke, nije smatrao da je to za penal.

A, onda novi šok za crveno-beli. Igrač od koga se možda i najviše očekivalo na "Đuzepe Meaci", katastrofalno je pogrešio u 59. minutu. Igrao se nekadašnji igrač Milana ispred sopstvenog šesnaesterca. Loptu mu je oduzeo Taremi, usledio je precizan pas do Arnautovića, koji je rutinski sproveo loptu u mrežu za - 2:0.

Sreću su imali crveno-beli u 62. minutu. Glazer je spasio crveno-bele. Ostao je sam na levoj strani Augusto posle centaršuta Danfrisa, ali je bravuru napravio Izraelac.
A, onda je sve krenulo nizbrdo za crveno-bele. Prvo je Taremi iskoristio grešku Spajića, lopta je stigla do Lautara Martineza, kome nije bilo teško da iz povoljne situacije zatrese mrežu - 3:0.

U 78. minutu Drkušić je upotpunio seriju grešaka odbrane Crvene zvezde. Neoprezno je startovao reprezentativac Slovenije nad Lautarom Martinezom, a Cvajeru je preostalo samo da pokaže na belu tačku. Siguran je bio Taremi.
Moraće crveno-beli mnogo bolje, ukoliko žele neki bod da zabeleže u Ligi šampiona, jer igra iz drugog poluvremenu, ne obećava mnogo.

U sledećem kolu Crvena zvezda gostuje u Monaku, pa će prvi pobedu potražiti u Monte Karlu.

Inter - Crvena zvezda 4:0 (1:0)

Strelci: /Čalhanoglu 11, Arnautović 59, Martinez 71, Taremi 81 pen/
Stadion: Đuzepe Meaca
Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

INTER: Zomer - Pavar, De Fraj /64. Aćerbi/, Bastoni /75. Bisek/ Damfris, Zjelinski, Čalhanoglu /70. Aslani/, Mkitarijan /64. Fratezi/, Cezar Augusto Taremi, Arnautović /64. Martinez/.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Drkušić /90. Rodić/, Điga, Spajić - Seol, Maksimović /69.Radonjić/, Elšnik, Krunić /90.Dalasio/, Olajinka - Silas /69.Duarte/, Endjaje /69.Ilić/.