Arsenal rutinirao PSŽ: Dortmund sa sedam golova demolirao Seltik

01.10.2024 22:53
Fudbaleri Arsenala su upisali prvi trijumf u novom formatu Lige šampiona Tanjug/Adam Davy/PA via AP
Fudbaleri Arsenala su upisali prvi trijumf u novom formatu Lige šampiona

Fudbaleri Arsenala su upisali prvu pobedu u novom formatu Lige šampiona tako što su savladali Pari Sen Žermen 2:0 (2:0) u 2. kolu elitnog takmičenja.

"Tobdžije" su od starta bile bolja ekipa na terenu. Konstantno su stvarali šanse i bili pred golom rivala, a nagrada je stigla u 20. minutu kada je Kai Haverc iskoristio izuzetno lošu procenu Đanluiđija Donarume. Iako je povela, londonska ekipa je nastavila u istom ritmu. Tako je Bukajo Saka zatresao mrežu u 35. minutu i duplirao prednost domaćina.

Francuski klub je u nastavku imao prilike da stigne do gola, šta više Parižani su pogodili prečku, ali lopta na kraju nije završila iza leđa Davida Raje i izabranici Mikela Artete su stigli do trijumfa bez primljenog pogotka.

Minimalnu pobedu je upisala i ekipa Bajer Leverkuzena protiv Milana 1:0 (0:0).

"Farmaceuti" su dominirali tokom čitavog prvog poluvremena i pravo je čudo kako domaćin nije stigao do gola. Zapravo jeste, ali je pogodak Viktora Bonifejsa poništen zbog ofsajda. Ipak, Nigerijac se ponovo upisao u strelce na startu drugog dela igre i tako doneo nemačkom klubu prednost.

Ekipa Paola Fonseke je do kraja preuzela inicijativu u potpunosti, ali "rosoneri" nisu stigli do izjendačenja, te je Leverkuzen upisao drugi trijumf u Ligi šampiona ove sezone.

U ostalim mečevima Borusija Dortmund je savladala Seltik 7:1 (5:1), a rutinske pobede su upisali i Mančester siti nad Slovanom u Bratislavi 4:0 (2:0), kao i Barselona protiv Jang Bojsa 5:0 (3:0). Inter je savladao Crvenu zvezdu 4:0 (1:0), dok su PSV i Sporting podelili bodove 1:1 (1:0).