UEFA Liga šampiona: Štutgart remizirao sa Spartom, Birmančević pogodio stativu

01.10.2024 20:38
Fudbaleri Štutgarta i Sparte Tanjug/Tom Weller/dpa via AP
Fudbaleri Štutgarta i Sparte

Da protiv Štutgarta može da se igra pokazali su i fudbaleri Sparte. Rival Crvene zvezde u petom kolu Lige šampiona, odigrao je samo nerešeno 1:1, protiv ekipe iz Praga.

Ušli su Nemci kao apsolutni favoriti u meč sa Spartom iz Praga, ali su Česi pokazali da nisu slučajno ove godine u najkvalitetnijem klupskom fudbalskom takmičenju. Predvođeni srpskim reprezentativcem Veljkom Birmančevićem, često su fudbaleri Sparte zadavali glavobolju domaćinu, a u 39. minutu prečka je posle šuta srpskog asa bila saveznik golmanu Nibelu.

Ipak, Nemci su prvi došli do prednosti i to u ranoj fazi meča. Posle centaršut Mitelštata sa leve strane, najbolji u skoku bio je Mijo, koji je glavom sa pet metara smestio loptu u mrežu - 1:0.  Deset minuta kasnije uzvratila je Sparta preko Vitika, ali je defanzivac gostiju pogodio stativu.

Konačno se presing ekipe iz Praga isplatio. Slobodan udarac u 33. minutu izveo je sa oko 20 metara Kairinen i pogodio same rašlje. Ništa tu nije mogao golman Štutgarta 1:1.

Do kraja prvog dela igre osim stative Birmančevića, nije bilo većih prilika za gol.

Nastavak utakmice doneo je malo bolju igru Štutgarta, ali su odlični bili u tranziciji fudbaleri Sparte iz Praga. Dobro su se postavljali u odbrani, još bolji su bili u kontrama, ali jednostavno, nisu imali dovoljno dobrih ideja pred golom Nibela. Pokušavao je Štutgart i udarcima sa distance, ali je u nekoliko navrata odlično reagovao Vindal.

U 88. minutu pokušao je Rider sa distance, ali ponovo bio siguran golman Sparte. Ekipa iz Praga po svemu prikazanom apsolutni je hit ovogodišnje Lige šampiona.

U narednom kolu Lige šampiona Štutgart gostuje Juventusu u Torinu 22.oktorbra, dok Sparta iz Praga igra protiv Mančester sitija na domaćem terenu.

Štutgart - Sparta Prag 1:1 (1:1)

Stadion: Štutgarta
Sudija: Lukjančukas (Litvanija)
Strelci: /Mijo 7 - Kairinen 33/

ŠTUTGART (4-2-3-1): Nibel, Mitelštat, Šabo, Rajo, Štencel /62.Čejs/,  Štiler, Karazor /76.Ture/, Leveling /84.Rider/, Undav, Mijo, Demirović /62. Firih/

SPARTA PRAG (4-3-3): Vindal - Vitik, Panak, Zeleni, Presijado, Lači /70. Olatundži/, Kairinen, Rines - Birmančević, Rahmani /70.Sadilek/, Haraslin /82. Krasnići/