Omladinci Intera ubedljivi protiv Crvene zvezde

01.10.2024 16:47
Jovan Šljivić u duelu sa igračem Intera Facebook/FK Crvena zvezda
Jovan Šljivić u duelu sa igračem Intera

Znali su u Crvenoj zvezdi da će im gostovanje vršnjancima Intera biti veoma teško, ali verovatno nisu smatrali da će pretrpeti ubedljiv poraz 0:4 (0:3) u drugom kolu Omladisnke UEFA lige šampiona.

Popjačani prvotimcima Lazarom Jovanovićem, Urošem Sremčevićem, Jovanom Šljivićem i Davidom Đurićem, ekipa trenera Nenada Milijaša nije mogla da parira rivalu. U prvih 20 minuta Sremčević, Šljivić i Jovanović su uspevali da prodrmaju odbranu Intera, ali ne i da dođe do cilja iako se čini da je sudija prevideo penal za crveno-bele kada je jedan igrač rukom blokirao udarac Jovanovića.

Fizički spremniji, uigraniji, igrači Intera su u drugom delu prvog poluvremena tri puta pogađali mrežu Vuka Draškića. Seriju je otvorio Topalović (24), nastavio Koki (34), a zaključio Del Pjeri (40). Tu je pobednik bio rešen, da bi Moskoni u 61. minutu stavio tačku na trijumf Intera koji ima dve pobede, a crveno-beli dva poraza.

Inter - Crvena zvezda 4:0 (3:0)