UEFA Liga šampiona: Arsenal odoleo u Begramu, Raja odbranio penal Rategiju, Brest bolji od Šurma

19.09.2024 23:12
Fudbaleri Šturma i Bresta odigrali su zanimljiv meč Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Fudbaleri Šturma i Bresta odigrali su zanimljiv meč

Atalanta je u Bergamu dočekala Arsenal, a ovo je bio prvi susret ova dva tima u zvaničnim utakmicama. Očekivao se meč na kojem će sve prštati od lepih akcija i golova, usmesto toga viđena je oprezna igra na obe strane. Na kraju Atalanta - Arsenal 0:0.

Tim iz Londona je prvi zapretio, već u 14. minutu. Bukajo Saka jhe izveo slobodan udarac, a  golman Karneseki sprečio je vođstvo Arsenala u Bergamu. I to bi bilo sve u prvom poluvremenu.

Nastavak utakmice doneo je malo više uzbuđenja. Već u 48. minutu, Atalanta je mogla da povde. Posle grubog starta Partija, sudija Turpan, pokazao je na belu tačku. Ipak, Rategi je preuzeo odgovornost, međutim pročitao je njegovu nameru Raja, bacio se u levu stranu i sprečio vođstvo domaćeg tima.

Usledio je potom ponovo period igre bez pravih šansi. Istina, pretio je Saka u nekoliko navrata, ali nije to bilo dovoljno da se nadmudri čvrsta odbrana domaćeg tima.

Baš kao u slučaju Atalante i Arsenala, Šturm i Brest, nikada nisu igrali jedan protiv drugoga. I bilo je teško predvideti šta bi moglo da se dei na ovom meču.

U 13. minutu gostujući tim se radovao golu, ali je Jatiju poništen je pogodak zbog nedozvoljene pozicije. Ipak, deset minuta kasnije, sve je bilo čisto, ali su se radovali fudbaleri Bresta. Magneti je doneo prednost domaćem timu, ipalio je pravi projektil, izvan šesnaest metara, a Šerpen ništa tu nije mogao.

Uspeo je Šturm, da dođe do izjednačenja u poslednjem minutu prvog dela igre zahvaljujući autogolu Fernandesa, posle fantastičnog prodora i šuta Kulibalija.

Nastavak utakmice doneo je bolju igru domaćih. Vratio je Brest prenost već u 56. minutu.Sima je lepo okrenuo štopera Šturma i sa samo sedam metara smestio loptu iza leđa golmana Šerpena.

Do kraja utakmice, nije bilo velikih prilika za gol, a gosti su završili meč sa igračem manje, jer je u poslednjem minutu isključen Laval.

Atalanta - Arsenal 0:0

Stadion: Atleti Azuri Italija
Sudija: Klemon Turpan (Francuska)
ATALANTA: Karneseki, Đimšiti, Hijen, Kolašinac , Zapakosta (0d 70. Belanova), De Ron, Ederson, Ruđeri (89. Pašalić) De Ketelare (od 60. Kvadrado), Lukman (od 89. Samardžić),  Retegi (od 70. Zaniolo)

ARSENAL: Raja, Vajt, Saliba, Gabrijel (od 57. Trosard), Timber (od 73. Kalafjori), Parti (od 58. Žoržinjo), Rajs, Saka (od 73. Sterling), Haverc, Martineli , Žezus

Brest - Šturm 2:1 (1:1)

Stadion: Fransoa Le Ble
Sudija: Nikolas Valš (Škotska)
Strelci: Magenti 23, Sima u 56.minutu za Brest, Fernandes (autogol) 45+1. za Šturm

BREST: Bizo, Lala, Šardone, Kulibali, Amavi (84. Hajdara), Kamara (od 71. Martin), Fernandes (od 71. Dumbija), Magenti, Fevr (od 62. Kastiljo), Ažork, Sima (84.Lejdž)

ŠTURM: Šerpen, Gazibegović, Aivu, Vutrih (od 10. Džonson), Laval, Horvat (46. Jakute), Gorenc Stanković, Kiteišvili (78. Kamara), Boving, Birteh (od 78. Džonson), Jata (od 60. Zvonarek)