UEFA Liga šampiona

Demonstracija sile! Bajer Leverkuzen "demolirao" Fejenord

19.09.2024 20:35
Fudbaleri Bajera već u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Fudbaleri Bajera već u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika

Demonstracija sile! Bajer Leverkuzen "pregazio" je Fejenord u gostima, a pitanje pobednika rešeno je već posle prvih 45 minuta igre. Prvak Nemačke na odmor je otišao sa četiri gola prednosti, a u nastavku utakmice samo je potvrdio dominaciju i zasluženo stigao do prve pobede u ovogodišnjoj Ligi šampiona. Fejenord - Bajer Leverkuzen 0:4.

Nisu stigli domaći navijači još ni da se smeste na svoja mesta, a goleada na popularnom "De Kajpu" je već počela.
Već u 5. minutu, slavlje je moglo da počne. Ostao je sam na šesnaest metara Virc, a igrač kao što je krilni napadač Bajera iz ovakvih situacija ne greši. Lopta je, posle njegovog šuta završila pored nemoćnog golmana Fejenorda.

Nije slavlje gostiju dugo trajalo jer je Zeruki u 8. minutu izjednačio, ali su onda njegovo slavlje prekinule sudije. Posle intervencije iz VAR sobe, gol Fejenorda je poništen zbog ofsajda.

Bolju igru prvak Nemačke realizovao je u 30. minutu. Frimpong je servirao loptu kao na tacni Alehandu Grimaldu, koji je ostao sam na levoj strani i sa pet metara smestio loptu u mrežu za - 0:2. Ipak, velike zasluge za ovaj gol idu i Bonifejsu, koji je maestralno uposlio Frinponga u začetku akcije.

Potpuno šokirani dešavanjem na terenu, igrači Fejenorda, nisu uspeli još da se "saberu", a Bajer je servirao u mrežu Velenrojtera još jednu loptu - 0:3.

Frimpong je poslao precizan centaršut u šestnaesterac. Florian Virc je prihvatio loptu i brzo šutirao. Ništa tu nije mogao golman Fejenorda koji je samo pogledom ispratio loptu koja je otišla uz levu stativu.

Bez obzira na četiri gola u mreži, nisu se predavali igrači Fejnorda, koji su u 55. minutu mogli da smanje rezultat.
Timber je solo prodora dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je išla tačno ispod prečke, ali je Lukas Hradecki to obranio. Tražili su domaći penal u 66. minutu. Džonatan Ta je vukao rukama jednog igrača Fejnorda, a zatim ga je  oborio na zemlju. Sudija Masa je posle konsultacije sa VAR sobom samo odmahnuo rukom, na veliko iznenađenje domaćih navijača.

Kada je već bio siguran da je pobeda u ruci, Ćabi Alonsko je polako počeo da izvodi najbolje igrače. Vric je u 71. minutu prepustio mesto Garsiji, a pre toga Šik je zamenio Bonifejsa. Spustio je gas prvak Nemačke, snagu je štedeo za neke buduće izazove, jer je na "De Kajpu" sve rešio u prvom poluvremenu, mada je u poslednjem minutu šansu imao Garsija.

Fejenord - Bajer Leverkuzen 0:4 (0:4)

Stadion: "De Kajp"
Sudija: Davide Masa (Italija)
Strelci: Virc u 5. i 36, Grimaldo u 30, Velenrojter (autogol) u 45. minutu

FEJNORD: Velenrojter, Lotomba (od 61. Musa), Trauner (od 71. Mičel), Belen, Hancko, Hvang, Zeruki (od 46. Smal), Timber, Milambo (od 74. Nađe), Paišao (od 61. Ueda), Himenez
BAJER LEVERKUZEN: Hradecki, Inkapije, Ta, Tapsoba, Grimaldo (od 80. Belosjan), Andrih, Džaka (od 80. Palasios), Frinpong, Vric (od 71. Garsija), Terije (od 71. Aldi), Bonifejs (od 62. Šik)