(KRAJ, VIDEO) UEFA Liga šampiona: Mančester siti - Inter 0:0

18.09.2024 22:53
Markus Tiram u akciji Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Markus Tiram u akciji

Mančester siti i Inter borili su se u junu 2023. godine u Istanbulu za trogfej UEFA Lige šampiona, a danas će međusobnim duelom otvoriti novu sezonu. Siti je u Istanbulu podigao pehar, a večeras je na "Etihadu" (21.00, TV Arena 1 Premium), gledajući samo trenutnu formu, u prednosti nad Interom koji se malo "zakašljucao" na startu Serije A i ne deluje ubedljivo iako kao i "građani" nisu pretrpeli neke ozbiljnije promene u sastavu. Štaviše, pojačali su se.

Međutim, taj poraz koji sigurno peče ne samo trenera Simonea Inzagija, već i većinu igrača Intera, sigurno je motiv plus za večerašnji duel koji će biti nalik ovom iz Istanbula s obzirom na to da je promenjen format i da se igra samo po jedan meč.

Sinoćni rezultati na otvaranju, čak 28 golova na šest mečeva, samo su pokazali da niko nije spreman da kalkuliše na startu jer je apsolutno nepoznato koliko će bodova biti potrebno za plasman u Top 8, što je cilj i Sitija i Intera.

Erling Haland nije "opeplio" u Istanbulu, ali je ove sezone postigao devet od ukupno 11 golova Sitija.

Mutiprenos možete gledati od 21.00 čas na kanalu TV Arena sport 1X2.

Mančester siti - Inter 0:0

Stadion: "Etihad".
Sudija: Glen Niberg (Švedska).

MANČESTER SITI: Ederson - Luis, Ruben Dijaš, Akanđi, Gvardiol - Bernardo Silva (od 80. Doku), Rodri, De Brujne (od 46. Gundogan) - Griliš, Savinjo (od 46. Foden) - Haland.

INTER: Zomer - Bisek (od 74. Pavar), Aćerbi, Bastoni - Darmian (od 74. Damfris), Barela, Čalhanoglu (od 82. Fratezi), Zjelinski (od 65. Mkitarijan) Augusto - Taremi, Tiram (od 65. L. Martinez).

/Nuno Mendes 90/

(UŽIVO) UEFA Liga šampiona (1. kolo, utorak 18. septembar)

22:54

Kraj meča: PSŽ - Đirona 1:0

Mnogo prilika su promašili Dembele i Kolo Muani, ali kad je bilo najpotrebnije pogodio je Nuno Mendes na samom kraju.

22:54

Kraj meča: Seltik - Slovan Bratislava 5:1

Škoti su deklasirali Slovan u nastavku, koristili su sve što su im gosti ponudili.

22:54

Kraj meča: Briž - Borusija Dortmund 0:3

Bajno-Gitens je bio zlatna izmena "milionera", sa dva gola je doneo tri boda.

22:53

Kraj meča: Mančester siti - Inter 0:0

Bilo je velikih prilika, ali kad se sve sabere remi je najpravedniji ishod.

22:51

90+3. minut: GOOOL! Briž - Borusioja D. 0:3, strelac Girasi iz penala

Na kraju ubedljiv trijumf "milionera".

22:49

90. minut: GOOOL! PSŽ - Đirona 1:0, strelac Nuno Mendes

Opsada gola Đirone se konačno isplatila, Nuno Mendes je pogodio mrežu Đirone.

22:46

89. minut: Kakva prilika Gundogana

Siti je mogao do gola za trijumf, Gundogan je pogodio Zomera.

22:45

87. minut: GOOOL! Seltik - Slovan 5:1, strelac Idah

Koristi Seltik sve što mu Slovan nudi, pukla je "petarda".

22:42

86. minut: GOOOL! Briž - Borusija D. 0:2, strelac Bajno-Gitens

Zlatna je izmena bio Bajno-Gitens, dva gola sa izvenso tri boda "milionera".

22:36

78. minut: Zomer sa stilom

Jan Zomer odbranio je udara Joška Gvardiola.

22:33

76. minut: Mkitarijan promašuje zicer

Žaliće Inter za ovom šansom Mkitarijana.

22:32

76. minut: GOOOL! Briž - Borusija D. 0:1, strelac Bajno-Gitens

Bajno-Gitens je ušao u 68. minutu i ubrzo pogodio za vođstvo Borusije.

22:29

70. minut: GOOOL! Seltik - Slovan 4:1, strelac Maeda

Vraća se Seltik na "plus tri", pogodio je i drugi Japanac Maeda.

22:26

69. minut: Velika šansa za Fodena

Siti je napravio sjajnu akciju, Foden je sa desetak metara šutirao pravo u Zomera. Najbolja šansa na meču.

22:25

62. minut: Ne da se Gazaniga

Osman Dembele je sada sjajno šutirao, ali Gazaniga je sačuvao nulu Đironi.

22:20

60. minut: GOOOL! Seltik - Slovan 3:1, strelac Vimer

Slovan je nagrađen za hrabriju igru na Seltik Parku. Vimer je ispisao istoriju kluba.

22:18

55. minut: Velika prilika za Briž

Briž igra egal sa Dortmundom, Vanaken je mogao i bolje iz ove situacije.

22:16

55. minut: Šta Dembele ne pretvori u gol

PSŽ se rastrčao u drugom delu, Dembele je od centra išao sam ka golu i onda se na pet-šest metara od golmana spetljao.

22:13

55. minut: Seltik - Slovan 3:0, strelac Engels iz penala

Ignatenko je napravio penal, Seltik je imao priliku da sa 11 metara pečatira trijumf protiv Slovana. Engels je pogodio.

22:09

53. minut: Darmijan sve upropastio

Sjajnu kontru izveo je Inter, Darmijan je dobio fantastičnu loptu i sa 13 metara umesto udarca pokušao je da asistira petom - nikome. Inzagi se baš razbeseno.

22:06

48. minut: GOOOL! Seltik - Slovan 2:0, strelac Furuhaši

Seltik uvećava prednost Seltika, Japanc Furuhaši pogađa, posle prodora Kuna.

22:03

Počela su druga poluvremena

Počela su druga poluvremena, Mančester siti je izvršio dve izmene. Kevin De Brujne se povredio pa ga je zamenio Gundogan, umesto Savinja na terenu je Fil Foden.

21:49

Kraj prvog poluvremena: Seltik - Slovan Bratislava 1:0

Posle dve prilike Slovana, gol Skejlsa posle kornera, pa još dve prilike domaćina.

21:48

Kraj prvog poluvremena: PSŽ - Đirona 0:0

Malo dobrog fudbala, dve prilike za domaćina, jedna za goste preko Stuanija.

21:47

Kraj prvog poluvremena: Mančester siti - Inter 0:0

Nije bilo golova, ali bilo je dobrih napada, nekoliko šansi Halanda, De Brujnea ali i Markusa Tirama.

21:46

Kraj prvog poluvremena: Briž - Borusija Dortmund 0:0

Bilo je prilika na obe strane, ne i golova.

21:43

43. minut: Zomer brani zicer De Brujneu

Imao je De Brujne dobru priliku, ali je golman Zomer uspeo da interveniše. Požalio se De Brujne na povredu.

21:44

41. minut: Šansa za Markusa Tirama

Novi dobar napad Intera nije uspeo da realizuje Markus Tiram.

21:36

36. minut: Haland bio blizu "stotke"

Erling Haland je šutirao iz okreta i lopta je prošla tik kraj stative. Čeka se na 100. gol Norvežanina u dresu Sitija.

21:32

29. minut: Adejemi bio blizu gola

Otvoren meč u Brižu, bilo je šansi na obe strane, najbliži pogotku bio je Adejemi.

21:29

29. minut: Gvardiol spasava Siti

Golman Sitija Ederson je pogrešio u želji da spase da lopta ne ode u korner, Darmijan  je poslao loptu ka praznoj mreži, ali je Gvardiol intervenisao i spasio svoj tim.

21:21

17. minut: GOOOL! Seltik - Slovan 1:0, strelac Skejls

Slovan je propustio dve prilike, ali je njegova odbrana prva popustila. Lajam Skejls je doneo Seltiku prednost.

21:19

13. minut: Dve prilike za PSŽ

Dve prilike u dva minuta propustili su igrači Pari sen Žermena - Zair-Emeri i Asensio.

21:10

10. minut: Nema golova, a ni mnogo prilika

Nema golova na četiri večernja meča, a ni mnogo prilika. U Engleskoj je Inter imao jedan izgledniji napad preko Tirama, a u Brižu inicijativu Borusije Dortmund nije krunisao Malen.