Milan zapretio, pa dobio lekciju od Liverpula, Đekereš opet pogurao Sporting

17.09.2024 23:05
Liverpul je superiorniji tim od Milana Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Liverpul je superiorniji tim od Milana

Liverpul je klasa i sa Arneom Slotom, pobedio je Milan na "San Siru" 3:1 (2:1) i tako na odličan način otvorio takmičenje u UEFA Ligi šampiona.

Kada je Kristijan Pulišić pogodio mrežu Alisona u 3. minutu, činilo se da će Milan uspeti da se nosi sa Liverpulom. Međutim, ekipa Arnea Slota je ipak klasa za "roso-nere", pa je posle uvodnih 15 minuta zagospodarila terenom i do kraja poluvremena stigla do preokreta. Dva puta je odbrana Milana sa Strahinjom Pavlovićem kiksnula posle prekida, dva puta su štoperi Liverpula (Konate, Van Dajk) pogađali mrežu. I dok su oni uspevali da zatgresu mređu Menjona, Mohamed Salah je tresao samo prečku. I to dva puta.

Nije mogao Milan da parira boljem rivalu, a uz to im se povredio i golman Menjan. Dočekali su gosti grešku u poslednjoj trećini domaćina i preko Soboslaja vrlo brzo stavili tačku na trijumf. Fonsekin Milan ima mnogo mana, videli su to i u taboru Crvene zvezde koji će gostovati na "San Siru".

Viktor Đokereš je neverovatan strelac, nastavio je da pogađa mreže i da gura Sporting ka uspehu. Lil je prošao kao bos po tzrnju na Žoao Alvelade stadionu 2:0 (1:0). Posle osam golova u šest mečeva u Portugaliji, pogodak broj devet Đekereš upisao je u Ligi šampiona. Majstorski se izborio za loptu u šesnaestercu i matirao Ševalijea koji je odbranio nekoliko zicera. Lil je ostao u 40. minutu bez Gomesa koji je zaradio dva žuta kartona.

U nastavku je bilo samo pitanje vremena kada će "lavovi" novim golom zatvoriti meč. Debast je sa 25 metara postigao golčinu za 2:0 i tu je pobednik bio rešen.

Sve šanse i golove prvog kola UEFA Lige šampiona od večeras možete videti OVDE.

Milan - Liverpul 1:3

Stadion: San Siro.
Sudija: Espen Eskas (Norveška).
Strelci: Pulišić u 3. za Milan, a Konate u 23, Van Dajk u 41, Soboslaj u 67. minutu za Milan.

MILAN: Manjan (od 52. Torijani) - Kalabrija (od 69. Emerson), Tomori (od 84. Gabija), Pavlović, Ernandez - Fofana, Loftus-Čik (od 69. Ejbraham) - Pulišić, Rejnders, Leao - Morata (od 84. Okafor).

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold (od 79. Gomez), Van Dajk, Konate, Cimikas - Gravenberh, Mek Alister - Salah, Soboslai, Gakpo (od 68. Luis Dijaz)- Diogo Žota (od 68. Darvin Nunjez).

Sporting - Lil 2:0 (1:0)

Stadion: Žože Alvelade.
Sudija: Donatas Rumšas (Litvanija).
Strelci: Đekereš u 38, Debast u 65. minutu.

SPORTING: Izrael - Debast, Gonkalo Injacio, Diomande - Kuenda (od 73. Arauho), Morita (od 46. Bragansa), Hjulmand, Katamo - Trinkao (od 88. Harder), Đokereš, Pedro Gonkalveš.

LIL: Ševalije - Menije (od 64. Santos), Mandi (od 64. Buadi), Diakite, Aleksandor, Baker (od 82. Gudmunson) - Zegrova, Andre, Gomeš, Sahraui (od 71. Kabelja) - Dejvid (od 64. Fernandez-Pardo).