(KRAJ) Bodo Glimt - Crvena zvezda 2:1: Mimović ostavio crveno-bele u igri za Ligu šampiona

20.08.2024 22:52
Tim Crvene zvezde FK Crvena zvezda
Tim Crvene zvezde

Crvena zvezda nalazi se na 180 minuta od željenog cilja - plasmana u UEFA Ligu šampiona. Prvi duel iz dvomeča igra u Norveškoj, na veštačkoj travi stadiona Aspira gde će Bodo Glimt (21.00, TV Arena 1 Premium) pokušati da iskoristi prednost domaćinstva i na revanš u Beograd (28. avgust, 21.00, TV Arena 1 Premium) poneti što opipljiviju prednost.

Imao je trener crveno-belih priliku da analizira Norvežanu u dvomeču sa poljskom Jagielonojiom, ali pred prvi meč susreo se sa dva problema. Golman Omri Glazer se njije oporavio da bi stao izmešu stativa pa je ostao u Beogradu, a  istegnuće mišića na treningu zadobio je Puma Rodrigez. Kada se tome doda da je Vanja Drkušić stigao u klub pre tri dana, očekivano je i razmišljanje Milojevića da prvi meč neće mnogo toga odlučiti.

Očekivano, Milojević je posegao za svim raspoloživim snagama, pojačao je vezni red Lukom Ilićem i izveo jednu iskusnu postavu koja bi trebalo da ume da se nosi i sa terenom i sa rivalom.

Bodo Glimt - Crvena zvezda 2:1 (0:0)

Stadion: Aspmira.
Sudija: Ivan Kružika (Slovačka).
Strelac: Fjertuft u 52, Mata u 62. za Bode, a Mimović u 74. minutu za Crvenu zvezdu.

BODO GLIMT: Haikin - Sjovold, Bjortuft, Gunderse, Bjorkan - Evjen, Berg, Brunstad Fet (od 66. Saltles) - Mata (od 66. Zinkernagel), Heg, Hauge.

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić - Seol, Spajić, Điga, Rodić (od 56. Mimović) - Elšnik, Hvang - L. Ilić (od 66. Milson), Ivanić, Olanjinka - Šerif Ndjaje (od 66. Bruno Duarte).

(UŽIVO) Bodo Glimt - Crvena zvezda

20.08.2024. 22:51

Kraj utakmice, minimalan poraz Crvene zvezde

Kraj utakmice, minimalan poraz Crvene zvezde.

20.08.2024. 22:49

90. minut; Još tri minuta nadokande

Još tri minuta nadokande.

20.08.2024. 22:45

85. minut: Crveno-beli traže i drugi gol

Zvezda deluje mnogo bolje od gola, bliža je izjednačenju nego domaćin do trećeg gola.

20.08.2024. 22:35

74. minut: GOOOL! Zvezda smanjuje na 2:1, strelac Mimović

Posle prekida, bek Zvezde je ušao iz drugog plana i ugurao loptu u mrežu na drugoj stativi.

20.08.2024. 22:31

73. minut: Ivanić prokockao zicer

Odlične prilike za Zvezdu, Duarte je prošao po levoj strani, odlično centrirao, ali Olanjinka je kasnio da je ubaci u mrežu. Minut kasnije Mirko Ivanić sa dva metra nije uspeo da ubaci loptu u mrežu.

20.08.2024. 22:21

62. minut: GOOOL! Bode vodi 2:0, strelac Mata

Kontra domaćina, Mata je sa desnog krila ušao unutgra i sa 16 metara pogodio suprotan ugao.

20.08.2024. 22:18

59. minut: Zvezde počela da napada i preti

Počela je Zvezda da igra, da napada i dva puta je bila nadomak izjednačenja. Ivanić je bio izblokiran, pa je zatim i Luka Ilić pokušao glavom da sa druge stative lobuje golmana.

20.08.2024. 22:12

52. minut: GOOOL! Vodi Bode 1:0, strelac Fjetuft.

Kažnjeni su crveno-beli za brojne proipuste, štoper Fjertuft je bio najviši u skoku i zakucao loptu od prečku u mrežu.

20.08.2024. 22:08

49. minut: Kakvi promašaji Hoga i Haugea

Au, kakav promašaj Hoga, pa onda i Haugea. Sa dva metra je napadač promašio ceo gol, a i Hauge je sa osam metara šutirao pored gola. Velika sreća za Zvezdu.

20.08.2024. 21:47

44. minut: Poništen gol Ndjaja

Zvezda je zatresla mrežu, ali Šerif Ndjaje je bio u ofsajdu.

20.08.2024. 21:38

38. minut. Prečka spasava Zvezdu

Imala je Crvena zvezda sreću, Sjevold je sa 18 metara pogodio prečku. Bilo je dosta konfuzije u Zvezdinoj odbrani, kasnili su u blok i imali sreće da je projektil završio na okviru gola.

20.08.2024. 21:31

30. minut: Veliki pritisak Norvežana

Norvežani su desetak minuta na polovini Zvezde, prave veliki pritisak i sa krila i kroz sredinu. Igrači srpskog šampiona imaju problema sa iznošenjem lopte, ali uspevaju nekako da se odbrane.

20.08.2024. 21:22

22. minut: Zvezda ima plan, Bodo kontru

Polovina prvog dela, nema šansi, pa ni golova. Zvezda je imala korner i kroz prekide će tražiti šansu, kao i iz tranzicije. Međutim, svaka izgubljena lopta je prilika za Bode da iz kontre ugrožava Ilića. Za sada nemaju završni pas, ali jako su brzi.

20.08.2024. 21:15

15. minut: Inicijativa domaćina

Meč u rukavicama, jedna šahovska partija dva strpljiva "igrača". Domaćin ima loptu u nogama (80 odsto), ali ne i prvi napad da ugrozi Zvezdu koja je za sada koncentrisana i čvrsta u defanzivi. Manjka ofanzive.

20.08.2024. 21:10

9. minut: Prvi pokušaj domaćina

Prvi pokušaj domaćina. Dobar napad domaćina, ostavljen je prostor za MAtu po desnoj strani, ali njegov udarac zaustavio je Marko Ilić.

20.08.2024. 21:03

5. minut: Zvezda prepustila igru rivalu

Neobično za Zvezdu, ali prepustila je starta loptu rivalu, stali su u blok i gledali kako Norvežani kruže oko zone. Međutim, crveno-beli kombinuju izlazak na presing kada je lopta na polovini Bodo Glimta. Za sada nema prilika.

20.08.2024. 21:00

Počeo je meč na stadionu Aspmira

Počeo je meč na stadionu Aspmira kapaciteta 8.270 mesta i ispunjen je u potpunosti. Bodo Glimt i Crvena zvezda u najjačim mogućim sastavima u ovom trenutku pred sobom imaju porvih 90 minuta dvomeča za ulazak u grupnu fazu UEFA Lige šampiona.

20.08.2024. 20:40

Zoran Popović u Studiju Arene: Bodo igra na jedan način i ne odustaje od toga

Bivši golman Crvene zvezde Zoran Popović branio je u karijeri za Bodo Glimt.

"Bodo su dva čoveka, glavni i pomočni trener. Bilo je 10 sponzora i nisu ljudi iz sporta. Pomoćni trener je iz grada, igrao je u tom klubu i ostao je da rade. Doveo je trenera Knudsena i njih dvojica sve rade. Kad sam ja bio tamo oni su bili osrednji klub. Imaju jedan sistem i od njega ne odustaju. Da li je 2:0 ili 0:2, oni ne odustaju od igre i mentaliteta. Velika razlika u odnosu na Zvezdu je u mentalitetu. Zvezda uvek želi Ligu šampiona, a oni se ne opterećuju mnogo. Ako ne bude ovo, pokušaće naredne godine. Oni igraju isto, bitno je da odigraju kako oni žele, pa će rezultat doći. Ili odmah ili naredne godine."

20.08.2024. 20:29

Vladan Milojević za Arenu pred meč: Imamo plan igre, verujem u naš tim

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević govorio je za TV Arena sport pola sata pre početka meča.

"Novo isksutvo, uvek je novi izazov. Verujem da smo dobro radili, imamo plan igre. Ostalo je da vidimo kako će to izgledati".

Teren se kvasi non-stop.

"Mi moramo da igramo na ovom terenu. Imali smo juče trening, istina je da je trener drugačiji od drugih. Ne bih se obazirao na to, teren kao teren."

Puma Rodrigez ne može da igra.

"Čekali smo Pumu i Glazera do poslednjeg trenutka. Povreda protiv Čukaričkog je bila nezgodna. Luka Ilić je biser srpskog fudbala i zaslužio je da igra, imamo plan sa njim. Opredelili smo se za ovaj tim, imam poverenja u njih".

Bodo Glimt je po mnogima blagi favorit.

"To su novinarska nagađanja. Normalno je. Ja ne gledam fudbal na taj način. Respektujem rivala, imaju sistem i model igre koji je fascinantan."

Žuto-crno, veštačka podloga, sve podseća na Bern i Jang Bojs.

"Malo podseća na to, ali ovo je druga priča. Oni su jedan porodičan klub. Videćemo kako će biti večeras".

20.08.2024. 20:14

Veslinović: Pokušaće Zvezda da iskoristi sporost štopera rivala

Srpski stručnjak Miloš Veselinović gost je Studija Arene pred početak prenosa utakmice između Bodo Glimta i Crvene zvezde.

"Zvezda je prilično efikasna do sada iako to ne izgleda tako. Milojević ima iskustva, zna šta ovi mečevi donose. Bodo ima kvalitet, jer niko nije u plej-ofu Lige šampiona slučajno, ali ima i nešto sporije i neokretnije štopere. Siguran sam da je Milojević sa stručnim štabom dobro analizirao sve mane rivala, što donekle i govori izbor igrača. Prednost Bodo Glimta je što se nalazi usred sezone, ali nekako verujem da Zvezda ima kvalitet da prođe u Ligu šampiona. Ne kažem da je favorit večeras, ali nije to ni Bode Glimt", rekao je Veselinović.

20.08.2024. 20:06

Bodo i Zvezda igraju za zaradu od 18,62 miliona evra

Bodo Glimt i Crvena zvezda nemaju samo rezultatski imperativ u plej-ofu, već i finansijski jer sam ulazak u grupnu fazu UEFA Lige šampiona donosi zaradu od 18,62 miliona evra samo od UEFA.