Kvalifikacije za UEFA Ligu šampiona: Fenerbahče pao sa bele tačke u produžetku, Lil u plej-ofu

13.08.2024 21:44
Fudbaleri Fenerbahčea nisu imali sreće protiv Lila Profimedia
Fudbaleri Fenerbahčea nisu imali sreće protiv Lila

Fenerbahče našeg Dušana Tadića ugostio je Lil. Uprkos pritisku od prvog minuta utakmice, klub iz Istanbula nije imao dovoljno koncentracije u završnici akcija da dođe do gola.

Od starta utakmice u timu je bio i nekadašnji kapiten Srbije Dušan Tadić, koji je izašao u 85. minutu. Od starta je igrao i Edin Džeko, međutim ništa nisu mogli protiv čvrste odbrane Lila.

U prvom minutu nadoknade utakmice Feneru se, ipak osmehnula sreća. Diakite je pokušao da izbije jednu loptu glavom ispred Džeka, ali je to učinio traljavo i smestio loptu u sopstvenu merežu.  Izjednačio je Fener u ukupnom skoru na 1:1, pa su morali da se igraju produžeci.

Ostao je Lil sa igračem manje u 109. minutu, jer je isključen Mandi. Ipak, to nije sprečilo Francuze da krenu još agresivnije ka golu Livakovića. Takva igra im se siplatila u 116. minutu. Aleksander Djiku je igrao rukom, a posle asistencije iz VAR sobe, sudija je pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je David za 1:1 u Istanbulu i prolazak Lila u plej-of Lige šampiona.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 3. KOLO (REVANŠ MEČEVI)

(0:2) APOEL - Slovan Bratislava 0:0

(1:0) Bode/Glimt - Jagjelonija 4:1 (2:1)