Zvezda bliža Norveškoj: Bodo/Glimt bolji od Jagielonije u kvalifikacijama za Ligu šampiona

07.08.2024 22:38
Slavlje igrača Bodo/Glimta TV Arena sport/ Screenshot
Slavlje igrača Bodo/Glimta

Fudbaleri i struka Crvene zvezde, ali i ljubitelji fudbala u Srbiji putem direktnog prenosa na TV Arena 1 Premium kanalu, večeras su imali priliku da vide snagu potencijalnog rivala u plej-ofu za UEFA Ligu šampiona. Kako stvari stoje posle prvih 90 minuta, crveno-beli su bliži da 20. avgusta prvo gostuju u Norveškoj jer je Bodo/Glimt pobedio Jagieloniju u Poljskoj 1:0 (0:0) i stekao prednost pred revanš za sedam dana u trećem kolu kvalifikacija.

Norveški tim je imao više od igre, ali ne i neku priliku do vodećeg gola u 59. minutu. Tu su Norvežani pokazali priličnu brzinu u tranziciji, Hauge je u situaciji "tri na tri" pokušao da uposli Feta, štoper Adrian Diguez je pokušao da interveniše i postigao je autogol.

Posle šest minuta, gosti su stigli do prednosti od 2:0. Posle kornera je šutirao Fet, golman je odbio loptu a Brede Moe je ugurao u mrežu. Ipak, reagovao je VAR, gol je bio opravdano poništen zbog faula Feta. Na kraju zaslužen trijumf Bodo Glimta.

Slovan iz Bratislave je došao do zavidne prednosti nad APOEL-om sa Kipra i to autogolom Radosava Petrovića u 74. minutu i pogotkom Roberta Maka u dubokoj nadoknadi.