UEFA Liga šampiona: Banjalučani poraženi od PAOK-a, Borac do izjednačenja, posle čudnog penala

24.07.2024 21:57
Fudbaleri PAOK-a savlavili su u Solunu protiv Borca PAOK
Fudbaleri PAOK-a savlavili su u Solunu protiv Borca

Banjalučki Borac poraženi je u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od ekipe PAOK-a sa 3:2, iako su izabranici Mladena Žižovića pružili žestok otpor u Solunu.

Uprkos porazu u Borcu mogu biti zadovoljni ovim rezultatom, s obzirom da se revanš meč igra za sedam dana u Banjaluci.

Fantastično prvo poluvreme odigrali su PAOK i Borac na stadionu "Tumba" u Solunu. Iako su Grci važili za izrazitog favorita, to se nije videlo u prvih 45 minuta igre, a čak je Borac bio i bolji rival.

PAOK je došao do prednosti u 19. minutu kada je posle kornera najviši u kaznenom prostoru bio Kulerakis koji je glavom smestio loptu iza leđa Šiškovskog.

Ipak, Borac je brzo uzvratio i to posle čudnog penala viđenog u 21. minutu. Došlo je do sudara golmana i štopera PAOK, a onda je defanzivac grčke ekipe rukom izbio loptu sopstvenom golmanu. Posle poziva iz VAR sobe dosuđen je penal za Borac, a Herera je sa bele tačke doneo izjednačenje donosi izjednačenje.

PAOK je u 39. minutu ponovo došao do prednosti. Izgubio je Enver Kulašin loptu na desnoj strani, a posle šuta Tajsona, Šiškovski je odbija pravo na glavu Kulerakisu koji postiže i drugi gol na meču.

Ipak, nisu se predavali igrači Borva, a nagrada je stigla u trećem minutu nadoknade prvog dela igre. Sjajno je oduzeo loptu na sredini terena David Vuković. Zatim je uputio centaršut na drugu stativu gde se našao Enver Kulašin i smestio loptu u mrežu.

Do pobedonosnog gola došao je PAOK U 51. minutu, a veliku grešku napravio je golman Šiškovski Ponovo je korner bio koban za crveno-plave. Murg je ubacio loptu, proleteo je u prazno golman Borca, a sam na drugoj stativi bio je Trost Ekong koji je glavom smestio loptu u mrežu za 3:2.

U Celju, prvak Slovenije igrao je tek 1:1, protiv Slovana iz Bratislave, ikao su Slovaci od 30. minuta igrali sa igračem manje. Bobičanac je doveo do vođstva Celje u 9. minutu, međutim,

Slovan je uspeo da izjednači samo četiri minuta kasnije. Vladimir Vajs je bio asistent, a Strelec je pogodio za 1:1. Savidis je zatim isključen zbog grubog starta, međutim Slovenci to nisu uspeli da kazne, pa je ostao aktuelan rezultat iz prvog dela meča.