Završeni prvi mečevi kvalifikacija za LŠ: Fener nagnuo Lugano ka Partizanu, Birmančević pogodio

23.07.2024 23:25
Novi pogodak za srpskog reprezentativca Profimedia
Novi pogodak za srpskog reprezentativca

Završeni su okršaji prvog kola kvalifikaciju za Ligu šampiona, i malo je reći da smo imali šta da vidimo. Pored Partizanovog debakla od Dinamo Kijeva rezultatom 6:2, bilo je još nekoliko mečeva koji bi mogli da budu interesantni ovdašnjoj javnosti.

Upravo je crno-belima zapao za oči ponajviše duel Fenerbahčea i Lugana, završen rezultatom 4:3 za tursku ekipu. Iako je Murinjova ekipa čak tri puta dolazila u vođstvo protiv Edina Džeka, (koga uzgred svi sele iz Istanbula kao trećeg napadača, a on samo pogađa) Švajcarci jednostavno nisu želeli da se predaju i svaki put su se vraćali u meč.

Gol u četvrtom minutu nadoknade ostavio im je nadu za revanš u Turskoj i narednu rundu , ali ih je ovaj poraz u svakom slučaju približio skoro izvesnom Partizanu u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

U meču na kome je Sparta iz Praga gostovala Šamrok Roversima (zanimljivo pomenuti ih večeras), Česi su prilično lako došli do trijumfa 2:0 i stekli solidnu prednost pred povratak u domovinu.

Prvi pogodak na meču je postigao naš Veljko Birmančević, i tako najavio još jednu sjajnu sezonu u prestonici tamošnje države.

Svoj debi u evropskim kvalifikacijama na klupi Makabi Tel Aviva imao je Žarko Lazetić. Njegov tim je remizirao sa FCSB iz Rumunije u gostima, iako je došao do kasnog vođstva u 71. minutu.

Svakako, očekuje se da će Izraelci uspeti da dođu do naredne runde u sledećoj utakmici.

Mečeve  kvalifikacija za Ligu šampiona možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.