Borac preživeo Elbasan i ostao u trci za Ligu šampiona: Banjalučani slavili na penal ruletu

17.07.2024 23:56
Jovo Lukić, fudbaler banjalučkog Borca, Guliver
Jovo Lukić, fudbaler banjalučkog Borca,

U zadnjem završenom revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona Borac iz Banjaluke je posle regularnih sat i po fudbala, pola sata produžetaka i penala na stadionu Egnatije u Elbasanu ostao deo kvalifikacija za Ligu šampiona  - 2:1 (1:1), jedanaestercima 1:4.

Kao utakmica pre nedelju dana u Republici Srpskoj (1:0) ni meč u Albaniji nije mogao da prođe bez problema i prekida. Pre nedelju dana su se gosti povukli s terena zbog povika domaće publike "Kosovo je Srbija", a sada je igra stala na zahtev Banjalučana, jer se sa tribina orilo "Ubi, ubi Srbina".

Što se tiče samih ekipa i njihovog nadmudrivanja, prvi gol pao je u 16. minutu, kada je domaćin poveo preko Meliha Ibrahimoglua. Jovo Lukić ubrzo je poništio njegov trud (30) i dao krila ekipi Mladena Žižovića. I letela je dalje do finiša utakmice (82), kada je Dukou doneo poravnanje u ukuonom rezultatu (2:2).

Ni dodatnih 30 minuta loptanja u meču u kom je Borac imao višestruko veći posed lopte, ali približan broj šuteva u mrežu, nisu rešili pitanje konačnog pobednika, već je odluka morala pasti tek izvođenjem udaraca sa bele tačke.

U čemu se Albanci nisu nikako snašli, pa su s dva nereaizvana jedanaesterca obilato pomogli, u isto vreme preciznim, Banjalučanima da prežive dramu i ostanu na međunarodnoj sceni.