pre 4 sata 23: 28
Željko Obradović: Preuzimam svu krivicu, meni je ovakvo izdanje neverovatno...
Košarkaši Partizana poraženi su od Efesa na domaćem terenu rezultatom 65:97 (18:24, 15:30, 12:19, 20:24) u 30. kolu Evrolige.
Španija je preživela Holandiju, uspela je u prvom meču četvrtfinala UEFA Lige nacija da izvuče 2:2 i u nedelju će pokušati na "Mestalji" da izbori polufinale i duel sa pobednikom dvomeča Hrvatska - Francuska.
Španci su imali problem da se u 41. minutu povredi štoper Barselone Pau Kubarsi, ali glavni utisak medija na Pirinejima je da je "crvena furija" u Dinu Hujsenu dobila štopera za narednu deceniju. Selektor Luis De La Fuente je naknadno pozvao štopera Bornmuta za ovaj dvomeč zbog povrede Injiga Martineza i nije se libio da ga pošalje na teren umesto Kubarsija.
Momak koji je rođen u Amsteradmu, a igrao za sve selekcije Holandije do 19. godine, odlučio je da igra za Španiju i na terenu je bez obzira na zvižduke pokazao klasu i potvrdio zašto se najjači svetski klubovi interesuju za njega, posebno Real Madrid.
Uspeo je da sačuva Memfisa Depaja, doneo je stabilnost u odbrani koja je dva puta poklekla. Španija je napravila sjajan potez nagovorivši ga da se "presvuče", a komentar selektora "lala" Ronalda Kumana sve govori sa kakvim žalom je on prihvatio odluku 19-godišnjeg štopera.
"Znamo da je telantovan i da ima sjajnu budućnost uprkos mladosti. Odlično igra u Premijer ligi, a njegov debi za Španiju je to i dokazao. Zato je u reprezentaciji", rekao je Kuman.
Menadžer Bornmuta Andoni Iraoila je i odličan prijatelj sa De La Funeteom, pa su njegove preporuke za Hujsena bila odmah usvojene. Iako mu je ovo tek prva sezona u Premijer ligi, Iraola je verovao u njega i zato je odigrao 27 mečeva.
"Nisam iznenađen zvižducima navijača Holandije, to sam i očekivao. Ponekad dobijam dosadne poruke, ali sam uglavnom bio koncentrisan na svoju igru. Nisam bio impresioniran, samo sam pokušao da odigram ono što se od mene očekivalo", istakao je Hujsen.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
Polovina od 20 najbogatijih fudbalskih klubova u Evropi gradi novi stadion ili modernizuje postojeći, svesni da potrebni rast prihoda neće moći da dođe od TV prava. Važno je imati svoj krov nad glavom, ali on danas mora biti u skladu sa statusom i ambicijama kluba, čak i ispred toga.
Novak Đoković tvrdi da teniski turniri nepravedno ograničavaju zaradu igrača.
Wrexham AFC je redak primer poznatih američkih investitora koji su uspeli da preokrenu bogatstvo ostrvskog fudbalskog kluba.
22.11.2024 12: 43
Prvak Evrope igraće sa Holandijom u borbi za polufinale UEFA Lige nacija.
19.11.2024 10: 27
"Crvena furija" u 17 mečeva ubeležil 14 pobeda, dva remija i poraz od Kolumbije.
16.10.2024 16: 25
Selektor Španije osvojio UEFA EURO, nema novi ugovor, a u Savezu se još vodi borba za prevlast.
15.10.2024 09: 15
Fudbalska selekcija Srbije igra u Kordobi od 20.45 časova (TV Arena 1 Premium) protiv Španije meč četvrtog kola Grupe 4 UEFA Lige nacija.
pre 4 sata 23: 10
Nova povreda nekadašnjeg igrača Bolonje.
pre 5 sati 23: 00
Austrijanac bi mogao da napusti "Bernabeu" za pravu siću...
pre 5 sati 22: 42
Fudbaleri Engleske ostvarili su očekivanu pobedu nad selekcijom Albanije na startu kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2026. godine u SAD, Meksiku i Kanadi, i odmah zaseli na čelnu poziciju grupe K - 2:0 (1:0).
pre 5 sati 22: 42
Robert Levandovski i ekipa bolji od Litvanije, balkanski tim savladao Rumuniju, u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Ostavite komentar