Bez pobednika u Sent Galenu: Švajcarska i Danska podelile bodove

15.10.2024 22:43
Fudbaleri Danske i Švajcarske su odigrali nerešno Tanjug/Gian Ehrenzeller/Keystone via AP
Fudbaleri Danske i Švajcarske su odigrali nerešno

Fudbaleri Švajcarske i Danske su odigrali nerešeno 2:2 (2:1) u četvrtom kolu grupe 4 A Lige nacija.

Nije bilo previše šansi na samom startu duela. Uglavnom se igralo na sredini terena i obe ekipe su "opipavale" teren. Sve to se promenilo sredinom prvog dela igre. Prvo je Remo Frojler zatresao mrežu, da bi svega 60 sekundi kasnije Gustav Isaksen poravnao na 1:1. Činilo se da će se na poluvreme otići bez pobednika, ali je Zeki Amduni bio precizan sa "bele tačke" u nadoknadi prvog dela igre.

Izabranici Murata Jakina su bili bolji na početku drugog poluvremena, ali nisu uspeli da to krunišu golom. Šta više, Danci su stigli do novog izjednačenja u 69. minutu kada je Kristijan Eriksen savladao Gregora Kobela. Švajcarci su do kraja bili konkretniji i bliži pobedi, ali promene rezultata nije bilo, te se u obe ekipe morale da se zadovolje bodom.

Švajcarska nakon ovog remija i dalje zauzima poslednje mesto u grupi sa jednim osvojenim bodom, dok je Danska na drugoj poziciji sa sedam.