Rutinski trijumf prvaka Evrope: "Orlovi" bez većih šansi protiv Španaca

15.10.2024 22:37
Srbija nije imala šanse protiv prvaka Evrope MN Press
Srbija nije imala šanse protiv prvaka Evrope

Fudbaleri Španije su savladali Srbiju 3:0 (1:0) u četvrtom kolu grupi 4 A Lige nacija.

"Orlovi" su na samom startu meča već bili u zaostatku jer je Emerik Laport u petom minutu pretvorio centaršut Pedra Pora u pogodak. Ekipa Luisa De La Fuentea je dominirala u posedu tokom čitavog prvog dela igre. Naša reprezentacija je možda najbliže pogotku bila kada je Dejan Joveljić izvršio pritisak na Davida Raju koji je panično ispucao loptu.

Aktuelni šampion Evrope je lako mogao i da duplira vođstvo, ali je Predrag Rajković bio na visini zadatka. Jedan naizgled spor centaršut je otišao tačno Alvaru Morati na glavu koji je šutirao dobro, ali brzi refleksi srpskog čuvara mreže su preovladali. Rezultat na poluvremenu je tako bio 1:0.

Odmah na početku drugog dela igre, Španci su ponovo mogli do gola. Pedro Poro je želeo da centrira, a Veljko Birmančević je u želji da spreči njegovu zamisao uklizao i lopta ga je pogodila u ruku. Glavni sudija Danijel Stefanski je pokazao na "belu tačku", a odgovornost je preuzeo Morata. Napadač Milana je promašio čitav gol, te je Srbija ostala u meču.

Ipak, Morata je na kraju zatresao mrežu "orlova". Svega dva minuta nakon odlične šanse za Aleksandra Mitrovića, greška u odbrani je ostavila Moratu samog pred Rajkovićem koji je odlično plasirao loptu u dalji ugao i povećao prednost Španije. Jasno je bilo da ekipi Dragana Stojkovića sprema poraz, a to je potvrđeno i u 76. minutu kada je Strahinja Pavlović dobio direktan crveni karton. Upravo iz tog faula je Alehandro Baena pogodio za 3:0 i postavio konačan rezultat na utakmici.

Srbija se nakon ovog poraza i dalje nalazi na trećem mestu sa četiri boda, dok je Španija na prvoj poziciji sa 10.