Nemci upisali minimalan trijumf: Leveling srušio Holandiju

14.10.2024 22:39
Leveling je postigao gol na debiju za Nemačku Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Leveling je postigao gol na debiju za Nemačku

Fudbaleri Nemačke su savladali Holandiju 1:0. u četvrtom kolu grupe 4 A Lige nacija.

"Panceri" su otvorili utakmicu na najbolji mogući način. Džejmi Leveling je na svom debiju za nacionalni tim zatresao mrežu već u četvrtom minutu. Ipak, nakon reakcije iz VAR sobe, Slavko Vinčić je otrčao do ekrana kako bi sam pogledao snimak akcije i utvrdio je da je Serž Gnabri uticao na igru iz ofsajd pozicije.

Poništen pogodak nije promenio mnogo stvari na terenu. Nemci su nastavili da napadaju, a Holanđani su tek na momente pretili golu Olivera Baumana. Golova nakon 45 minuta nije bilo, te se na poluvreme otišlo sa rezultatom 0:0.

Na startu drugog dela igre "lale" su imale kratkotrajnu inicijativu, ali su Nemci u 64. minutu stigli do pogotka. Ponovo je strelac bio Leveling, a ovog puta se VAR soba nije mešala. Tako je fudbaler Štutgarta ipak upisao gol na debiju za reprezentaciju.

Tim Julijana Nagelsmana je rutinski priveo meč kraju i nije dozovlio previše prilika protivniku. Nemačka nakon četiri kola zauzima prvo mesto u grupi 4 A Lige nacija sa 10 bodova, dok je Holandija ostala na drugom sa pet.

U drugoj utakmici iste grupe, Mađarska je u Zenici slavila protiv Bosne i Hercegovine 2:0 (1:0). Oba pogotka na meču je postigao Dominik Soboslaj. Mađari sada imaju pet bodova (koliko i Holandija), dok je Bosna na poslednjem mestu u grupi, sa jednim osvojenim bodom.