Albanija "brejknula" Gruziju, Slovačka se "omrsila" na terenu Azerbejdžana u Ligi nacija

14.10.2024 19:54
Fudbaleri Slovačke, pobednici meča četvrtog kola Lige nacija sa Azerbejdžanom. Tanjug/AP photo
Fudbaleri Slovačke, pobednici meča četvrtog kola Lige nacija sa Azerbejdžanom.

U ranijem terminu večerašnjih mečeva četvrtog kola Lige nacija, odigrane su po jedna utakmica u B i C diviziji, obe u nekadašnjim sovjetskim republikama. I u Tbilisiju i u Bakuu su viđene pobede timova sa strane.

Gruzija je na svom terenu dobila po nosu od Albanije, kojoj je ovo druga pobeda u Grupi 1 drugog po jačini ranga ovog UEFA takmičenja - 0:1 (0:0). Strelac jedinog, ali tri boda vrednog gola bio je Kristjan Aslani, na asistenciju Idrita Tucija, u 48. minutu.

Prednost stečena šutem iz prve, u donji levi ugao, mogla je biti duplirana malo posle toga, da Bajrami nije promašio ceo gol (57). Svejedno, Albanci su napravili šta su hteli u duelu u kom su manje držali loptu od rivala, ali su mu bili rame uz rame po brojnosti (polu)šansi.

Azerbejdžan nije bio te sreće pred domaćim navijačima, mada je izdržao celo poluvreme da na kapitulira pred favoritom Slovačkom - 1:3 (1:1). Iako su njegovi igrači postigli oba pogotka pre odmora, Mahmadov u svoju mrežu (15), a malo zatim Bajramov tamo gde treba (18).

U nastavku su stvari krenule po zlu, od trenutka kada je Emreli dobio drugi žuti karton i ostavio ekipu s čovekom manje u polju. Tu nadmoćnost prvo je iskoristio Lukas Haraslin (75), uz pomoć Milana Škrinjara, a onda i David Duris (87), na dodavanje Lubomira Tupte (87).