UEFA Liga nacija

Finska nije Grčka: Engleska rutinski ostvarila pobedu u Helsinkiju

13.10.2024 19:59
Fudbaleri Engleske slave postignuti pogodak na meču protiv Finske Tanjug/AP Photo/Markku Ulander/Lehtikuva
Fudbaleri Engleske slave postignuti pogodak na meču protiv Finske

Fudbaleri Engleske uspeli su da se oporave od šoka koji su doživeli pre tri dana kada ih je u Londonu savladala selekcija Grčke i rutinskom igrom su uspeli da ostvare trijumf protiv Fisnke u okviru 4. kola grupe 2 Divizije B Lige nacija - 3:1 (1:0).

Dvostruki uzastopni finalista evropskih prvenstva bio je sve vreme bolji rival na "Olimpijskom stadionu" u Helsinkiju, bez obzira što je domaćin povremeno uspevao ozbiljno da zapreti.

Bilo je pre ovog susreta veliko pitanje da li će kapiten Engleske Hari Kejn biti spreman da zaigra na ovom susretu, ali on je na terenu bio od prvog sudijskog zvižduka, a kansije je zamanjen u 69. minutu.

Ostrvljani su veoma rano, već u 18. minutu uspeli da steknu prdnost preko Džeka Griliša, a udvostručili su je prelepim pogotkom Trenta Aleksandera Arnolda u 74. minutu nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca, a obojici je to bio po četvrti gol u nacionalnom dresu.

Prvotimac Arsenala Deklan Rajs kasnije je u 84. minutu postigao i treći gol za goste, a poraz domaćina je ublažio Artu Hoskonen tri minuta kasnije, ali to je bilo sve što su Finci uspeli da urade na ovom meču i nisu uspeli da izbegnu peti uzastopni poraz, te je selidba u nižu Diviziju gotovo izvesna.