Bez pobednika u Bratislavi: Remi Slovačke i Švedske

11.10.2024 22:44
Fudbaleri Slovačke i Švedske podelili bodove Tanjug/Martin Baumann/TASR via AP
Fudbaleri Slovačke i Švedske podelili bodove

Fudbaleri Slovačke i Švedske su odigrali nerešeno 2:2 (1:2) u trećem kolu Lige nacija C diviziji.

Obe ekipe su nešto sporije ušle u meč, a početnu inicijativu je imao domaćin. Ipak, vrlo brzo su Šveđani nametnuli tempko koji im odgovara što je i dovelo do prvog pogotka na meču. Jasin Ajari je zatresao mrežu Slovačke u 25. minutu, a neduo nako njega je i Ken Sema povećao na 0:2 za goste. Činilo se da će i to biti rezultat na poluvremenu, ali je tim Frančeska Kalcone smanjio zaostatak pogotkom Davida Streleca.

Na samom početku drugog poluvremena, Šveđani su vrlo lako mogli ponovo da odu na dva gola prednosti. Propustili su nekoliko prilika zato, te je vrlo brzo usledila "kazna". Strelec je ponovo tresao mrežu i doneo izjendačenje Slovačkoj u 72. minutu. Do kraja meča nije viđeno previše prilika, te su obe ekipe morale da se zadovolje bodom.

Švedska nakon ovog remija ima sedam bodova, isto koliko i Slovačka, ali su Šveđani na prvom mestu grupe 1 zbog bolje gol razlike.