Nisu još za penziju: Ronaldo spasio Portugal, a Modrić Hrvatsku

08.09.2024 22:48
Kristijano Ronaldo Tanjug/AP Photo/Armando Franca
Kristijano Ronaldo

Fudbaleri Portugala mučili su se protiv Škotske, ali su u 88. minutu golom Kristijana Ronalda došli do tri boda i nove pobede u Ligi nacija.

Na neprijatno iznenađenje svih u Lisabonu Škotska je povela u sedmom minutu, kada je posle prekida Keni Meklin sa levog boka poslao dobar centaršut, a Skot Mektominej glavom savladao Dioga Koštu.

Od tog momenta, može se reći da Škotska maltene nije prelazila polovinu. Dominirao je Portugal, ali nije uspevao da pronađe put do mreže rivala sve do starta drugog poluvremena, kada je loptu na iviciu kaznenog prostora poslao Rafael Leao, a neodbranjiv udarac ka Angusu Ganu poslao je Bruno Fernandeš i tako poravnao na 1:1.

Nastavio je Portugal ofanzivno i sa namerom da tri boda ostanu u Lisabonu, ali se Škotska dobro branila.

Ipak, protiv nekih igrača se ne može. Kada su i navijači izgubili nadu da mogu do pobede, u 88. minuut Kristijano Ronaldo je iskoristio oštru loptu Nuna Mendeša i pogodio za veliko slavlje na tribinama i pobedu Portugala.

U drugom meču grupe 1 u A divizijii, igrači Hrvatske nadigrali su Pojsku 1:0 (0:0).

"Kockasti" su potpuno dominirali od početka meča, stvarali su dobre prilike i u prvih 45 minuta uputili su čak 10 udaraca ka golu Lukaša Skorupskog, ali nisu uspeli da ga savladaju.

To im je pošlo za rukom u 52. minutu kada je iz slobodnog udarca spektakularan pogodak postigao Luka Modrić i tako doneo prednost svojoj selekciji.

Hrvatska je odmah nastavila sa napadima u želji da reši ovaj meč, ali su se Poljaci oslobodili pritiska i onda krenuli u napad, ali nisu uspeli da izvuku ni bod.