Belorusija odnela bodove iz Luksemburga: Gromiko rešio meč jednim potezom

08.09.2024 17:11
Fudbaleri Belorusije i Luksemburga, na meču Lige nacija Peofimedia
Fudbaleri Belorusije i Luksemburga, na meču Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Belorusije ostvarila je prvu pobedu u novom ciklusu Lige nacija, pošto je u meču drugog kola C divizije bila bolja na terenu Luksemburga - 0:1 (0:0).

Jedan, ali vredan bod u Grupi 3 doneo je umešan potez Valerija Gromika. U prvom poluvremenu su mreže mirovale, da bi vezista Kairata iz Kazahstana u 76. minutu utakmice "poentirao" posle asistencije levog beka ruske Samare Kirila, Pečenina.

U meču u kom je bilo malo velikih šansi, a domaći tim imao veči posed lopte dobrih 45 minuta, da bi u drugom odnos snaga bio izjednačen u pogledu tog kriterijuma.