(KRAJ) Danska - Srbija (2:0): "Orlovi" prizemljeni u Kopenhagenu

08.09.2024 19:54
Veljko Birmančević prilikom centaršuta MN Press
Veljko Birmančević prilikom centaršuta

Fudbalska reprezentacija Srbije danas će od 18.00 časova (Arena 1 Premium) odigrati meč drugog kola Grupe A Lige nacija sa nacionalnom selekcijom Danske. "Orlovi" su u prvoj rundi odigrali hrabro protiv aktuelnog evropskog šampiona, Španije, i okončali utakmicu remijem 0:0.

Selektor Dragan Stojković će danas u Kopenhagenu imati na raspolaganju sve igrače sa okršaja na stadionu "Rajko Mitić", tako da možemo očekivati sličan sastav koji je ugrozio "furiju" u prvom delu pomenutog susreta.

Mečeve Srbije u Ligi nacija možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

Danska - Srbija 2:0 (1:0)

Stadion: Parken

Sudija: Kris Kavana (Engleska)

Strelci: Gronbek 36, Poulsen 61

DANSKA (3-4-2-1): Šmajhel - Andersen, Vestergord, Nelson - Ba, Hejbjerg, Norgor (od 60. Hjulmund), Kristijansen (od 82. Frendrup) - Gronbek (od 60. Isaksen), Eriksen (od 69. Dorgu) - Poulsen (od 69. Vind)

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković (od 64. Mitrović), Grujić (od 46. Živković), Ilić, Birmnačević (od 81. Jovanović) - Lukić (od 72. Belić), Samardžić (od 64. Ratkov) - Jović

(UŽIVO) Danska - Srbija

08.09.2024. 19:51

KRAJ UTAKMICE!

Veoma slab meč našeg tima protiv Danske. Posle leta protiv Španije, Srbija je na Parkenu potpuno podbacila, o čemu svedoče tek dva bezopasna pokušaja u okvir gola. Sa druge strane, Poulsen je pokazao pravu majstoriju u nastavku, postižući gol makazicama, a pre njega je Rajkovića u prvom delu savladao i Gronbek. Da je rezultat mogao biti ubedljiviji, mogao je. Imao je Dorgu jednu solidnu priliku pred kraj meča, ali se obrukao i prebacio loptu preko prečke, a u tome moramo istaći i ulogu Strahinje Pavlovića, čije su reakcije nekoliko puta sprečile potencijalno opasne kontre protivnika. Na kraju se može reći da problemi postoje, te da meč sa "furijom" nije sakrio ništa. Naš rival sa Evropskog prvenstva je po ko zna koji put pokazao da je još uvek za klasu iznad...

08.09.2024. 19:44

87. minut - Danci ne staju

Iako vode 2:0, ne žele da dovedu išta u pitanje eventualnim povlačenjem, već prilično otvoreno napadaju. Nakon što je akcija Ratkova i Jovića okončana lošim "poslednjim" pasem provopomenutog, Danci su imali dve solidne šanse. Za početak je Hjulmund pokušao da se ubaci našoj odbrani iza leđa, ali je Rajković to anticipirao, a u narednoj je Hojbjerg uspešno uposlio Dorgua, a ovaj katastofalno završio udarccem preko gola, nakon što je vrlo prevrtljivo isfintirao Erakovića i poslao ga klizeći po travi.

08.09.2024. 19:40

82. minut - Izlazi Birmančević

Jednostavno nije bilo one energije iz Beograda, kada je mučio Španiju kako napred, tako i nazad. Zameniće ga Đorđe Jovanović, koji će pokušati da kao treći špic Srbije na terenu donese neki pomak u završnici.

08.09.2024. 19:35

76. minut - Opet Strahinja Pavlović!

Samo je jedna funkcionalna karika u Piksijevom lancu i zove se Strahinja Pavlović. Od mnogobrojnih intervencija na ovom meču, sada se izdvaja i sprečavanje znatno bržeg Isaksena u pretrčavanju, i eventualnom potonjem izlasku pred Rajkovića neometano. Ne treba dodatno napominjati kako je nekoliko puta uspevao da spreči znatno brže igrače suvom tehnikom postavljanja i uklizavanjima u pravom trenutku. Nova partija koja ga preporučuje Fonseki kao prvog štopera Milana.

08.09.2024. 19:30

72. minut - Nervoza na terenu

Oseća se nezadovoljstvo naših fudbalera u grubom i neopreznom stilu igre. Nešto ranije je Lukić zaradio žuti karton, da bi potom i Mitrović i Pavlović zaradili javne opomene. Osetio je nervozu i Stojković, tako da je sada zamenio igrača Fulama, a umesto njega ulazi Kristijan Belić. Nadamo se samo da neće i on upasti u paniku celog tima, s obzirom da mu javne opomene nimalo nisu strane.

08.09.2024. 19:29

Pogledajte Poulsenove makazice!

08.09.2024. 19:24

64. minut - Lukić promašuje vanrednu priliku!

Dobila je naša reprezentacija korner odmah po izvođenju novih igrača sa klupe, i umalo da se vođstvo počne topiti. Saša Lukić je posle kornera neočekivano ostao sam u šesnestercu, ali to je evidentno i njega iznenadilo, tako da se lopta kao o zid odbila u korner. Svakako, dobra pretnja.

08.09.2024. 19:22

64. minut - Menja Stojković

Velika promena našeg selektora. Stefan Mitrović menja Kostu Nedeljkovića, što može sugerisati prelazak na formaciju sa četiri pozadi. Takođe, ulazi Ratkov umesto Lazara Samardžića,,

08.09.2024. 19:21

61. minut - Poulsen postiže evrogol!

Neverovatno! Taman je delovalo da se naši bude... I šok! Jusuf Poulsen je izveo pravu majstoriju prilikom centaršuta Kristijansena sa levog boka, i makazicama savladao Predraga Rajkovića.

08.09.2024. 19:19

60. minut - Izlazi Gronbek

Momak koji je ponajviše namučio našu odbranu napušta teren, a umesto njega ulazi Isaksen.

08.09.2024. 19:16

57. minut - Sve ozbiljnije akcije Srbije

Imamo energije i to je osetno. Sada je pokušana jedna kombinacija sa ubacivanjem Birmančevića iza leđa svog čuvara, što je veoma falilo u uvodnih 45 minuta. Trebalo bi očekivati više toga od igrača Sparte, ali i od Koste Nedeljkovića na drugom boku.

08.09.2024. 19:13

54. minut - Pokušaj Živkovića!

Evo jedne konkretnije šanse. (Pre)Visoku loptu je dobio naš reprezentativac koji je ušao u drugom delu, tako da je u uzmicanju nazad pokušao volejem. Nije to bila ugodna pozicija, tako da nije Živković uspeo ozbiljnije zapretiti. Ipak, nešto se makar dešava. Na drugoj strani su Danci preko Gronbeka oprobali brz kontranapad, ali je Pavlović spretno reagovao i sprečio veću opasnost.

08.09.2024. 19:11

52. minut - "Orlovi" lete visoko

Postavka naših fudbalera je znatno više nego što je to bio slučaj u prvom delu, kada smo u niskom bloku pokušavali stići do brze tranzicije. Ipak, Danci odgovaraju sa jednako snažnim pritiskom na loput i ne dozvoljavaju da ih sateramo u šesnesterac.

08.09.2024. 19:03

Nastavlja se meč! Stojković menja

Počinje drugi deo igre na Parkenu. Andrija Živković ulazi umesto Marka Grujić, što je bila promena u odnosu na meč sa Španijom. Može se reći, ne tako dobra odluka.

08.09.2024. 18:58

Pogledajte gol Danske!

08.09.2024. 18:49

Poluvreme!

Poluvreme na Parkenu - i to prilično slabo. Naš tim ne liči na onaj koji se ravnopravno suprotstavio evropskom šampionu u uvodnih 45 minuta na "Rajku Mitiću". Pre svega, nismo imali nijednu šansu... A može se reći da su ih Danci imali nekoliko - dva centaršuta Eriksena koje nisu iskoristili Gronbek i Vestegard. Ipak, na kraju je treća sreća presudila da će domaćin ići na odmor s prednošću koju je donela genijalnost Poulsena i pomenutog Gronbeka u 35. minutu utakmice. Moraće Stojković nešto da promeni u nastavku...

08.09.2024. 18:47

45. minut - Igraće se još tri minuta u prvom delu

Ostalo je još 180 sekundi na Parkenu pre pauze.

08.09.2024. 18:39

39. minut - VAR presudio - GOL!

Trajala je skoro pet minuta VAR provera, ali je očito na snimku bilo da je napadač Danske bio dobro pozicioniran, iako je, istina, sekund mogao promeniti poziciju.

08.09.2024. 18:37

35. minut - Danci u prednosti, VAR proverava...

Mat u dva poteza, tako se može nazvati ova akcija koju su domaćini izveli u 35. minutu. Eriksen je doturio loptu Poulsenu, a ovaj je izvanredno bez gledanja doturio Gronbeku. Mladi napadač je uspeo u padu da savlada Rajkovića i tako donese prednost svom timu. Naši se nadaju ofsajdu Poulsena i VAR proveri...

08.09.2024. 18:34

34. minut - Dug i bespoentan napad Srbije

Već neko vreme "orlovi" nisu u stanju da organizuju napad, i izgleda kao da "muljaju" loptu među nogama bezidejno. Pokušao je nekoliko puta Pavlović da prodre i tako stvori višak, ali naš tim u dva navrata kada je u tome uspeo štoper, nije znao kako da napravi sledeći ubojiti korak. Prethodna "akcija" naših je trajala čak 2. minut...

08.09.2024. 18:29

29. minut - Slab pokušaj Eriksena iz prekida

Dobili su Danci zbog faula Lukića nad Gronbekom prekid na 19 metara od gola, ali najbolji igrač domaćina je stigao samo do zida u vidu Marka Grujića.

08.09.2024. 18:23

24. minut - Danska sve opasnija, Samardžić uzvraća

Gronbek se odlično spustio sa desnog boka do kaznenog prostora, i doturio loptu Eriksenu, koji je šutirao, ali nije uspeo da savlada Rajkovića. Na drugoj strani je Samardžić iz slične akcije, samo solo, oprobao ipak dovoljno skoncentrisanog Šmajhela. Može se reći da je domaćin opasniji ....

08.09.2024. 18:20

20. minut - Sjajna reakcija Milenkovića

Pokušao je Pulsen da pretrči našeg defanzivca, ali je ovaj u poslednjem trenutku odlično uklizao i sprečio stopostotnu priliku u nastajanju. Za sada nam je zadnja linija potpuno zategnuta.

08.09.2024. 18:15

14. minut - Preti Danska iz prekida

Čak dva puta u dva minuta je zapretila Danska na centaršut Eriksena. Što se prvog tiče, neuspeli egzekutor dobrog centaršuta sa desne strane je bio Vestegard, dok visoku loptu iz kornera nije iskoristio Norgard.

08.09.2024. 18:11

11. minut - "Velika borba na sredini terena"

Koristimo ovu floskulu kao sinonim za napadačku opreznost obe ekipe. Vidno je da niko ne želi srljati, s obzirom da su obe ekipe prilično odbrambeno postojane, te jedan pogodak može odrediti pobednika.

08.09.2024. 18:03

3. minut - Dobar prodor Birmančevića

Prešao je svog čuvara naš igrač po levom boku, ali u padu nije uspeo iskontrolisati loptu. Već se vidi ona želja sa meča sa Španijom.

08.09.2024. 17:57

Meč je počeo!

U svojim nogama će loptu prvi imati reprezentativci Srbije.

08.09.2024. 17:39

Danci ne gube u svom domu

Zanimljivo da Danska na svom terenu nije izgubila skoro dve godine. Poslednji put je to bio slučaj protiv Hrvatske devetog septembra 2022. godine rezultatom 2:1. Strelac za domaćina je bio Kristijan Eriksen, dok su "vatrenima" pobedu doneli Borna Sosa i Lovro Majer.

08.09.2024. 17:29

Stevan Stojanović za Arenu

Direktor fudbalske reprezentacije Srbije, Stevan Stojanović, govorio je za Arenu pred meč sa Danskom.

On je apostrofirao meč sa Španijom kao dobru uvertiru uoči duela sa Dancima.

"Što se tiče igrača ista je atmosfera kao pred meč sa Španijom. Ovi momci su dali sve od sebe protiv Španije i ostvarili dobar rezultat i sigurno su ohrabreni pred ovaj meč".

O taktici:

"Protiv Španije je bila drugačija taktika, branili smo se i čekali kontre. Večeras će biti drugačije, videćemo..."

Dodao je za kraj i da je Liga nacija neka vrsta probe pred kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

"Ovih šest utakmica ćemo iskoristiti da napravimo jednu ekipu koja će se takmičiti u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, nadamo se da će se dobro pokazati i ostvariti pozitivan rezultat".

08.09.2024. 17:27

Dragan Stojković pred meč sa Danskom

"Očekujem tešku utakmicu. Dobre igrače imaju, fizički moćne. Odigrali smo 0:0 u Nemačkoj, pogledaćemo njihov meč sa Švajcarskom da vidimo šta se promenilo u odnosu na tu utakmicu. Dobro se poznajemo, igrali smo na EP na mnogo važnoj utakmici, koja je rezultirala bez golova. U pitanju je ekipa koja ne menja ništa u svom stilu igre. Danska je ekipa koja može da nam zada puno problema", rekao je između ostalog Stojković o Danskoj.

08.09.2024. 17:13

Podsećanje na EURO

Srbija i Danska su se susrele na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Našem timu je bila potrebna pobeda, ali se prilično bled  meč oba tima završio sa 0:0 - može se reći "za" Dance. Nadamo se boljem ishodu danas...

08.09.2024. 16:55