"Petarde" Nemačke i Holandije, pobeda Grčke na debiju Jovanovića

07.09.2024 22:55
Florijan Virc i Džamal Musijala Tanjug/AP Photo/Michael Probst
Florijan Virc i Džamal Musijala

Gotovo je prvo kolo Lige nacija, a ovu rundu okončala je ubedljiva pobeda Nemačke protiv Mađarske - 5:0 (1:0).

Izabranici Julijana Nagelsmana demonstrirali su silu protiv Mađara, dominirali su tokom čitave utakmice i maltene nisu dozvolili rivalu da izađe iz svog šesnaesterca.

Mađarsku je načeo novi igrač Vest Hema, Niklas Filkrug, u 27. minutu. To je bilo dovoljno u prvom poluvremenu, a onda je usledio potop u nastavku.

Golove su redom postizali Džamal Musijala, Florijan Virc, koji su takođe međusobno asistirali jedan drugom, na 4:0 povisio je Aleksandar Pavlović, a tačku na i stavio je Kai Haverc sa bele tačke u 81. minutu.

Ovom pobedom može se reći da su se Nemci odužili svojim navijačima za neuspeh na Evropskom prvenstvu koji se održavao baš u ovoj zemlji, dok sa druge strane Mađarska mora nešto da popravi kako ne bi ispala u B diviziju.

Viđena je još jedna "petarda" u ovoj grupi, Holonđani su na momenat strahovali, ali su na kraju lako izašli na kraj sa Bosnom i Hercegovinom - 5:2 (2:1).

Holandija je povela preko Džošue Zirkzea u 13. minutu, Bosna je izjednačila u 27, a strelac je bio Ermedin Demirović.

U nadoknadi prvog dela Tijani Rejnders je povisio na 2:1, a činilo se da je sve rešio Kodi Gakpo u 56. minutu.

Ipak, Edin Džeko je u 73. dao nadu svojoj selekciji, ali su Vot Veghorst i Ćavi Simons sve rešili u 88. i 92. minutu.

Što se tiče drugog ranga Lige nacija, perfektan debi na klupi Grčke imao je Ivan Jovanović, budući da su Grci bez puno muke savladali Finsku - 3:0 (1:0).

U tome im je u 37. minutu značajno pomogao Bendžamin Kalman koji je postigao autogol, a pobedu Grka potpisao je Fotis Joanidis sa dva gola u nastavku.