Liga nacija, B divizija: Remi Slovenije i Austrije, poraz Crne Gore od Islanda

06.09.2024 22:50
Marko Arnautović i Vanja Drkušić Tanjug/AP Photo/Darko Bandic
Marko Arnautović i Vanja Drkušić

Fudbaleri Slovenije i Austrije remizirali su 1:1 (1:1) u prvom meču grupe 3 u B diviziji Lige nacija.

Bio je ovo meč selekcija koje su se sjajno pokazale na Evropskom prvenstvu, oba tima su igrala u nokaut fazi, Austrija je ipak došla korak dalje i igrača je četvrtfinale, ali se na kraju čini da je remi sa Slovenijom pravedan rezultat.

Što se utakmice tiče, Slovenija je povela u 16. minutu iz penala koji je realizovao Benjamin Šeško, a jedanaesterac je prethodno izborio Petar Stojanović.

Ipak, radost Slovenaca nije dugo trajala, budući da je u 28. minutu Austrija poravnala preko Konrada Lajmera, koji je pogodio na asistenciju Filipa Mvenea.

Svih 90 minuta na ovom susretu odigrali su igrači Crvene zvezde, Vanja Drkušić i Timi Maks Elšnik.

U grupi 4 snage su odmerili Island i Crna Gora, a ostrvska selekcija slavila je 2:0 (1:0).

Island, domaćin ovog meča, poveo je krajem prvog poluvremena preko Ori Stajna Oskarsona u 39. minutu, a konačnih 2:0 postavio je u 58. Jin Dagur Porsteinson, a Island je do kraja sačuvao stečenu prednost.

Mora se reći da su Crnogorci imali svoje šanse, ali im je kao i u četvrtak Srbiji, falila završnica.