UEFA Liga konferencije

Čelsi rutinirao Panatinaikos: Borac slavi prvu pobedu u istoriji u evropskim takmičenjima!

24.10.2024 20:37
Fudbaleri Čelsija su bez većih problema savladali Panatinaikos Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis
Fudbaleri Čelsija su bez većih problema savladali Panatinaikos

Navijači Panatinaikosa od žreba čekali duel sa Čelsijem, ispunili stadion do poslednjeg mesta, ali grčki klub je bio daleko od bilo kakvog rezultata protiv Engleza. "Plavci" su u Atini slavili 4:1 (1:0) u drugom kolu UEFA Lige konferencija.

Gosti od starta imali veći posed lopte i tako pokušali da nametnu tempo koji im odgovara. Ipak, "zeleni" su uspeli da priprete u dva navrata na početku, ali nije bilo veće opasnosti po gol Filipa Jorgensena. Sa druge strane, ekipa Enca Mareske je možda i iz prve prave prilike stigla do vođstva. Žoao Feliks se u 22. minutu upisao u strelce, a to je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Nije prošlo ni pet minuta igre u drugom delu, a "plavci" su već vodili 2:0 zahvaljujući Mihajlu Mudriku. Ukrajinac je bez većih problema savladao protivničkog golmana i duplirao vođstvo Čelsija. Tu nije bio kraj golovima gostujućeg tima. Svega nekoliko minuta nakon toga se Feliks ponovo upisao u strelce i tako pratkično rešio pitanje pobednika u 55. minutu.

Gosti su stigli do novog gola svega 180 sekundi kasnije, kada je Kristofer Enkunku pogodio sa "bele tačke". Grčki klub je uspeo da ublaži poraz jer je Fakundo Pelistri pogodio u 69. minutu za 1:4.

Veliki trijumf je upisao i Borac iz Banjaluke na gostovanju kiparskom APOEL-u 0:1 (0:0). To je bila prva pobeda za prvaka Bosne i Hercegovine u evropskim takmičenjima!

Nakon nešto sporijeg ulaska u meč obe ekipe, Kiprani su u potpunosti preuzeli inicijativu. Klub iz Banjaluke se tokom većeg dela prvog poluvremena branio, dok je APOEL čak i stigao do pogotka. Radosav Petrović je zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda nakon reakcije iz VAR sobe.

Drugi deo igre je krenuo bez većih šansi i tako je bilo sve do 63. minuta. Stefan Savić je centrirao, a lopta nije zakačila nikoga u šesnaestercu, te je Borac stigao do prednosti. Usledili su brojni napadi kiparskog kluba, ali je Filip Manojlović ubeležio nekoliko dobrih intervencija. Ipak, golman gostiju je ostao nesavladan, te je Borac uzeo velika tri boda na Kipru.