UEFA Liga konferencije

Hajdenhajm slavio na evropskom debiju: Minimalna pobeda Legija nad Betisom

03.10.2024 20:44
Fudbaleri Hajdenhajma slave pogodak na debiju u evropskim takmičenjima Tanjug/Tom Weller/dpa via AP
Fudbaleri Hajdenhajma slave pogodak na debiju u evropskim takmičenjima

Fudbaleri Legije su savladali Real Betis 1:0 (1:0) u prvom kolu UEFA Lige konferencije.

Obe ekipe su nešto sporije ušle u meč. Na samom startu nije bilo previše šansi, dok je prvu pravu šansu verovatno imala Legija u 23. minutu. Stiv Kapuadi je zatresao mrežu Betisa i doneo vođstvo domaćinu. Nakon toga su Španci preuzeli inicijativu, ali nisu ozbiljnije ugrozili Poljake.

Drugi deo igre je protekao u znaku Betisa koji je napadao u nadi da pronađe izjednačujući gol. Legija se izuzetno dobro branila i na kraju sačuvala minimalnu prednost sa poluvremena i tako stigla do tri boda.

Hajdenhajm je u svom evropskom debiju upisao pobedu protiv ljubljanske Olimpije 2:1 (1:0).

Nemci su već u šestom minutu stigli do vođstva pogotkom Adrijana Beka. Domaćin je dominirao čitavo prvo poluvreme i pravo je čudo kako su ostali samo na jednom golu nakon 45 minuta. Ekipa Olimpije je definitivno mogla da ode na poluvreme zadovolja sa samo jednim golom zaostatka.

Dominirali su Nemci i u drugom delu igre. Ipak, nisu uspeli da uvećaju prednost. Nekako je i logično  da je nakon nekoliko promašaja usledila "kazna". Olimpija je do izjednačenja stigla u 77. minutu preko Aleksa Blanka. Ipak, radost Slovenaca nije dugo trajala. Hajdenhajm je u 83. minutu dobio priliku da ponovo povode sa "bele tačke". Paul Vaner nije bio precizan, ali nakon odbrane golmana je naleteo na svoj promaš i pogodio za novo vođstvo domaćina.