Tri prečke, dominacija i poraz u Almatiju: TSC bez sreće protiv Astane

03.10.2024 20:41
Pokušaj Miloša Pantovića i prečka protiv Astane TV Arena sport/ Screenshot
Pokušaj Miloša Pantovića i prečka protiv Astane

Srećo, gde si? TSC je nadigrao Astanu, pogodiuo tri puta prečku, ali je na startu UEFA Lige konferencije poražen u Almatiju od kazahstanskog kluba 1:0 (1:0). Žaliće mnogo u Bačkoj Topoli za rezultatom, ali igrom u Evropi trener Jovan Damjanović svakako može biti ponosan. Sreća ih je napustila u Almatiju, možda će im se vratiti na nekom drugom meču.

Stigao je TSC u Almati da se nadigrava, da pokuša da dođe do pobede, ali iskusni tim kazahstanskog velikana je mnogo iskusniji tim, sa mnogo evropskih mečeva u nogama što je uspeo i materijalizuje u prvih 45 minuta.

Sam meč nije imao neki naročito visok ritam, Astana nije tim koji igra presing, pa je TSC imao mnogo prostora da pokaže kvalitet. I zaista nije zaslužio da na odmor ode sa golom minusa, jer nije imao sreće, Miloš Pantović (29) i Ifet Đakovac (41) pogađali su prečke, Banjac je gađao dva puta pored gola...

Dobru igru gosti iz Bačke Topole nisu krunisali golom, ali su zato od bili kažnjeni za jednu od tri greške koju su napravili. Prvu nije kaznio Džofri Činedu, eks napadač Radničkog 1923, ali drugu jeste Kažukolovas koga je odbrana zaboravila na pet metara od gola. Podignutu loptu sa prve stative posle kornera lako je sproveo u mrežu.

Obično se kaže "treća sreća", ali to večeras nije važilo za TSC jer je Ćirković u uvodnim minutama drugog dela po treći put za goste pogodio prečku! Dominirao je srpski tim, dobro je kombinovao, dolazio do 16 metara "bunkera" domaćina i tu je uvek nedostajao ili bolji završni pas ili završni udarac.

Nizali su se pokušaji Đakovca, Stanića, Prestiža, ali nijedna od 25 upućenih lopti ka golu Čondrića nije završila tamo gde treba.

Astana - TSC 1:0 (1:0)

Stadion: Almati Ortalik.
Sudija: Oliver Reitala (Finska).
Strelac: Kažukolovas u 15. minutu.

ASTANA: Čondrić - Kažukolovas, Marokin, Amanović - Bartolec, Ebong, Gripči, Vorogovski - Tomasov (od 90.+1 Ahanonu),  Činedu (od 72. Karimov), Kamara (od 90.+1 Astanov).

TSC: Ilić - St. Jovanović, Đorđević, Stevanović, Petrović - Radin, Stanić (od 84. Lazetić) - Banjac (od 78. Šoš), Đakovac (od 69. Mbungu), Ćirković - Pantović.

(UŽIVO) Astana - TSC

20:40

Kraj meča i pobeda Astane

Astana je pobedila 1:0, TSC je uputio 25 udaraca ka golu, pogodio tri prečke i nesrećno je poražen.

20:39

90+5. minut: Stanić pravo u Čondrića

Imao je TSC slobodan udarac sa 16 metara, Stanić je šutirao snažno u Čondrića.

20:33

90. minut: Poništen gol Astani

Nova greška TSC-a, Tomsov je primio pas u prostor, asistirao je Kamari koji je pogodio mrežu. Ipak, bio je ofsajd.

20:32

89. minut: Pantović preko gola

Šutirao je Pantović preko prečke.

20:30

87. minut: Još jedan pokušaj Lazetića

Lazetić je posle centaršuta Jovanovića poluvolej udarcem šutirao pored gola.

20:29

85. minut: Pokušaj Marka Lazetića

Centrirao je Bence Šoš sa strane, a Marko Lazetić nije najbolje zahvatio loptu glavom.

20:17

74. minut: Stanić pokušao makazicama

Napada TSC, ali promena rezultata nema. Stanić je pokušao makazicama, ali je prebacio prečku.

20:12

69. minut: Đakovac mora van terena

Ifet Đakovac je odigrao veoma dobro, ali je dobio jak udarac u predeo glave sa strane. Pokušao je da nastavi igru, ali je morao da izađe. Ušao je Mbungu.

20:00

57. minut: Pokušaoj Ćirkovića direktno iz kornera

Ćirković je pokušao da postigne gol direktno iz kornera, ali nije bio dovoljno precizan.

19:54

51. minut: Veliki promašaj Kamare

Šansa za Astanu posle dužeg vremena, ali velika. Kamara je bio sam na osam metara i šutirao preko gola.

19:50

47. minut: Treća prečka TSC-a

Neverovatno koliko nema sreće TSC, sada je Ćirković sjajno šutirao ali je lopta pogodila prečku. Treći put ove večeri.

19:47

Počelo je drugo poluvreme

Nema izmena na pauzi.

19:32

Kraj prvog poluvremena

Vodi Astana na poluvremenu, ali TSC je bio bolji rival, dva puta je pogađao prečku.

19:27

42. minut: Prečku drma i Đakovac

Projektil Ifeta Đakovca sa preko 20 metara odseda na prečki. TSC baš nema sreće.

19:18

33. minut: I Banjac gađa pored gola

Baš nema sreće TSC, Banjac se namestio i šutirao tik pored stative.

19:17

31. minut: Ponovo Pantović

Ofanziva TSC-a, jer ritam meča i prtisak domaćina je vrlo slab, što koriste gosti iz Bačke Topole, ali nemaju sreće. Pantović je poslao "bombu" pored stative.

19:15

29. minut: Prečka Pantovića

Miloš Pantović je posle solo prodora pogodio prečku, zatim je Banjac loptu poslao pored gola.

19:12

26. minut: Ilić spasava goste

19:04

19. minut: Dobra akcija TSC i loš završni pas

Dobro igra TSC u polju, ponovo su izigrali odbranu domaćina, ali Jovanović je od dva dobra rešenja izabrao treće - pogrešno.

19:02

15. minut: GOOOL! Vodi Astana 1:0, strelac Kažikolovas

Posle kornera, jedan igrač je na prvoj stativiu podigao loptu na koju je natrčao Kažukolovas i lako je poslao u mrežu. Jeftin pogodak primio je TSC.

18:58

12. minut: Sreća za TSC

Veliku grešku napravio je golman TSC-a Veljko Ilić, loptu nije dobro prilio, ona je otišla do Činedua koji nije pogodio praznu mrežu.

18:56

9. minut: Činedu preko prečke

PRvi dobar napadač Astane i prilika za Činedua koji je sa pet metara prebacio gol.

18:52

6. minut: Novi pokušaj srpskog tima

Pokušajk je Ćirković sa 20 metara, ali pravo u golmana.

18:49

1. minut: Dobar napad TSC

Obećavajući početak srpskog kluba, Stanić je na kraju šutirao, ali pravo u golmana.

18:45

Počela je utakmica u Almatiju

Počela je utakmica u Almatiju, TSC igra bez Saše Jovanovića, napad domaćina predvodi Džofri Činedu, bivši igrač Radničkog 1923.