UEFA Liga konferencija: Panatinaikos eliminisao Lans, Maksimović uz Dragovskog jedan od junaka

29.08.2024 22:56
Nemanja Maksimović je odigrao odlično finiš meča MN Press
Nemanja Maksimović je odigrao odlično finiš meča

Panatinaikos je u derbiju plej-ofa UEFA Liga konferencije pobedio Lans 2:0 (0:0) i prošao u ligašku fazu nadoknadivši minus iz prvog meča. Meč je bio neverovatan, a junaci su strelci Pelistri i Tete, ali golman Dragovski i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović.

Dragovski je u 15. minutu odbranio penal Sotoki, da bi se sve okrenulo od ulaska Maksimovića u 61. minutu. Pelistri je pogodio i poništio minus iz Francuske, posle kontre je Tete otvorio vrata prolaza, da bi Maksimović uz golmana izrastao u junaka jer je u drugom minutu nadoknade neverovatnim refleksom sprečio gol rivala na samoj gol liniji. Bila je to intervencija za prolaz u ligaški deo UEFA Lige konferencije. Dobre partije i svoj doprinos porlasku dala su i ostala dvojica srpskih igrača Filip Đuričić i Filip Mladenović.

Jang Bojs je do očaja doveo navijače Galatasaraja u Istanbulu, a Sent Galen je bacio u pčaj fanove u Trabzonu i to posle izvođenja penala. Trahičar Trabzona bio je Stefan Savić koji je promašio peti penal, dok su svi igrači Sen Galena pogodili. Prvi je sigurnost dao srpski napadač Jovan Milošević, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Servet je dobro preznojio menadžera Čelsija Enca Maresku, ali ga nije i eliminisao. Prošli su "placi" zahvaljujući golu Nkunkua sa penala.

TNS je ispisao istoriju i postao prvi klub iz Velsa u grupnoj fazi nekog od evrokupova, a Larne je prvi klub iz Severne Irske.