Ponovo bez evropske jeseni: Neefikasni Partizan opet kažnjen od Genta

28.08.2024 19:59
Gajas Zahid je propustio velike prilike u Belgiji MN Press
Gajas Zahid je propustio velike prilike u Belgiji

Partizan je završio evropsku odiseju, u Belgiji nije uspeo da nadoknadi minus iz Humske (0:1) i morao da čestita Gentu na prolasku u grupnu fazu UEFA Lige konferencije iako ni drugi put protiv ovog rivala nije bio nadigran ali je opet poražen kao gost - 1:0 (0:0). Promašaji iz Beograda replicirali su se i u Gentu, a kad u 180 minuta ne postignete gol ne možete ni da dođete do uspeha. Šteta, jer crno-beli u dvomeču nisu bili slabiji rival, a postali su drugi klub uz Dnjepar koji je krenuo iz Lige šampiona, a nije doživeo jesen u Evropi...

Tačno je znao trener Aleksandar Stanojević da bez Mateusa Saldanje mora da se osloni na kontre, pronicljivost Gajasa Zahida i brzinu Alda Kalulua, kao i na disciplinovanu odbranu. Nije Gent ni u Beogradu pokazao da je "napravljen tim", pa ni na svom stadionu nije mnogo pokazao. Jeste kontrolisao meč kroz posed, ofanzivno je imao samo jednu veliku priliku na početku meča (Surdez sa sedam metara prebacio gol), ali je defanzivno bio ranjiv.

I, nažalost crno-beli nisu iskoristili dva zicera, oba Gajas Zahid. Ako je u 22. minutu bio izblokiran, u 40. minutu je mogao samo da se uhvati za glavu. Posle sjajne kontre i prodora Alda Kalulua, lopta se odbila do Zahida koji je bio usamljen na sedam metara. I šutirao je preko prečke! Šansa skoro kao penal, prava je šteta što crno-beli iz dosta dobro organzovane defanzive nisu kaznili domaćina i na poluvremenu imali prednost.

Kako je Gent počeo meč ofanzivom, tako je nastavio i u drugom delu. Stvorili su ponovo zicer u uvodnim minutama, ali Gandelman je sa šest-sedam metara pogodio prečku. Trener Stanojević je rešio u poslednjih pola sata da ide na sve ili ništa, pojačao je napad, podigao je linije tima prema napred uvevši Đorđa Jovanovića, Grimalda i Filipovića. Zatim i Natha i Nemanja Nikolića. Ali, sem dve poluprilike, crno-beli nisu usepli da kreiraju ništa ozbiljnije pred golom čvrstog defanzivnog bloka belgijskog tima.

Na kraju, kako to obično biva, Delorž je ostao sam bez bloka na 17 metara i pogodio donji ugao gola Jovanovića.

Gent - Partizan 1:0

Stadion: Gent Arena.
Sudija: Filip Glova (Slovačka).
Strelac: Delorž u 88. minutu.

GENT: Rof - Fadiga (od 85. Samoaz), Gambor, Vatanabe, Torunariga, Braun - Kums, Delorž, Gandelman - Guđonsen (od 65. Din), Surdez (od 85. Varela).

PARTIZAN: A. Jovanović - De Medina (od 57.Filipović), Mujakić, Marković, Jurčević - Ariaga (od 57. Đ. Jovanović), Kovač - Zahid (od 75. N. Nikolić) - Severina (od 57. Grimaldo), Kalulu, Zubairu (od 65. Natho).