(KRAJ, VIDEO) Gent - Partizan 1:0: Delorž ugasio nade crno-belih, druga sezona bez jeseni u Evropi

28.08.2024 19:56
Duel Svetozara Markovića i Dina MN Press
Duel Svetozara Markovića i Dina

Hoće li treća (šansa) za Partizanovu jesen u Evropi biti i sreća? Srpskom vicešampionu ostaje da u Gentu (18.00, TV Arena 1 Premium) pokažu zube, nadomeste minus iz Humske i iz Belgije trasiraju put u grupnu fazu nove UEFA Lige konferncije.

Nisu uspeli crno-beli protiv Dinama iz Kijeva u UEFA Ligi šampiona, platili su danak i protiv Lugana u UEFA Ligi Evrope i ostala im je nada, bar prema onome što su pokazali u prvom meču protiv Genta, da bi mogla fortuna da ih pogleda u trećem UEFA po rangu takmičenju.

Trener Aleksandar Stanojević zna gde ekipa napreduje, gde još nije, šta škripi. I veruje da bi uz malo sreće njegovi igrači mogli da u 90 minuta najvažnijeg meča jeseni početi da pogađaju ono što su do sada promašivali. Aldo Kalulu je bio internoi kažnjen, ali je vraćen u sastav i biće uz Severinu i Zubairua u srcu napada. Saldanje nema ni na klupi za rezerve.

Sa druge strane, Gent je takođe u jednoj vrsti tranzicije tima, što samo daje nadu da ništa nije nemoguće. I pre tri godine su crno-beli u Ligi konferencije izgubili od Genta u Beogradu 0:1, a zatim vodili u drugom meču gde su domaćini uspeli na kraju da stignu do 1:1.

Gent - Partizan 1:0

Stadion: Gent Arena.
Sudija: Filip Glova (Slovačka).
Strelac: Delorž u 88. minutu.

GENT: Rof - Fadiga (od 85. Samoaz), Gambor, Vatanabe, Torunariga, Braun - Kums, Delorž, Gandelman - Guđonsen (od 65. Din), Surdez (od 85. Varela).

PARTIZAN: A. Jovanović - De Medina (od 57.Filipović), Mujakić, Marković, Jurčević - Ariaga (od 57. Đ. Jovanović), Kovač - Zahid (od 75. N. Nikolić) - Severina (od 57. Grimaldo), Kalulu, Zubairu (od 65. Natho).

:

(UŽIVO) Gent - Partizan

28.08.2024. 19:56

Kraj meča, pobeda Genta, Partizan bez Evrope

Kraj utakmnice, Gent je pobedio ponovo 1:0 i plasirao se u UEFA Lige konferencije. Partizan je drugu sezonu zaredom bez jeseni u Evropi.

28.08.2024. 19:49

88. minut: GOOOL! Vodi Gent 1:0, strelac Delorž

Niko nije izašao u blok igraču Genta, usledio je udarac sa 17 metara, neodbranjivo za Jovanovića.

28.08.2024. 19:44

82. minut: Promašaj Fadige

Fadiga je bio u dobroj poziciji, ali je sa šest metara prebacio gol.

28.08.2024. 19:38

77. minut: Vatanabe spasava Gent

Sjajan pas Natha, odličan dribling Đorđa Jovanovića, ali njegov udarac sa 15 metara izblokirao je Vatanabe.

28.08.2024. 19:36

75. minut: Slab pokušaj Jovanovića

Posle kornera, centarfor crno-belih šutirao je mlako u ruke golmana Rufa.

28.08.2024. 19:32

70. minut: I Belgijanci su neefikasni

I Belgijanci su neefikasni u napadu iako su napravili nekoliko solidnih napada. Nemaju dobar završni pas.

28.08.2024. 19:27

65. minut: Krenuli su crno-beli na sve ili ništa

Stanojević je izvršio četiri izmene, podigao linije, ali i rizikovao gol iz kontre. Srećom, ni Gent nema ideju kako da to kazni iako su dva puta oduzimali loptu rivalu. Videćemo šta će Natho i Zahid iskreirati.

28.08.2024. 19:16

55. minut: Novi pokušaj domaćina

Braun sa 12-13 metara šutira pored gola.

28.08.2024. 19:10

48. minut: Sreća uz crno-bele, Gandelman pogodio prečku

Sreća za Partizan, Gandelman je sa 6-7 metara pogodio prečku.

28.08.2024. 19:05

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena u sastavima.

28.08.2024. 18:50

Kraj prvog dela, nema golova

Kraj prvog dela, nema golova. Partizan može da žali zbog dve velike šanse Zahida.

28.08.2024. 18:42

40. minut: Sjajna kontra Partizana i veliki promašaj Zahida

Kalulu je primio dug pas, prošao Vatanabea, šiutirao i bio izblokiran. Lopta je došla do Zahida koji je sa sedam metara šutriao neometan iznad prečke.

28.08.2024. 18:31

30. minut: Ništa se posebno ne dešava u Gentu

Ništa se posebno ne dešava u Gentu, igra se uglavnom na sredini terena.

28.08.2024. 18:24

22. minut: Zahid je umalo doneo prednost crno-belima

Šutirao je Zahid sa 14 metara, ali je bio izblokiran. Korner nije doneo opasnost po gol domaćina.

28.08.2024. 18:22

20. minut: Belgijanci kontrolišu meč

Gent drži loptu u posedu i pravi problema Partizanu samo preko desne strane i ofanzivnog vingera Fadige. Međutim, crno-beli za sada dosta dobro pariraju, ali su u ovom periodu bili bezopasni u ofanzivi.

28.08.2024. 18:12

10. minut: Zapretio je Partizan

Zahid se driblinzima oslobodio rivala, oštro je centrirao, a golman Ruf je otklonio opasnost.

28.08.2024. 18:07

5. minut: Gent promašuje zicer

Fadiga je ponovo prošao po desnoj strani, vratio je loptu na visinu penala do Surdeza koji je sa osam-devet metara prebacio gol.

28.08.2024. 18:00

Počeo je meč u Belgiji

Počeo je meč u Belgiji, crno-beli su lišeni pomoći Mateusa Saldanje, Aldo Kalulu je vraćen u tim, juri se prednost Genta iz Humske od 1:0.Pred početak odata je počast preminulom švedskom treneru Svenu Goranu Eriksonu.

28.08.2024. 17:30

Ćirković za Arenu: Verujem u pobedu od dva gola razlike

Milivoje Ćirković, nekadašnji desni bek Partizana optimist je pred revanš meč sa Gentom. Za TV Arena sport je rekao:

"Traba da imate veru i da izađu na teren da pobede. Nadam se da su svi igrači svesni grba i veličine kluba i važnosti utakmice. Mislim da smo kvalitetnija ekipa od Genta, ali igrači svu svoju snagu treba da usmere na teren. Kad ti treba gol više, sve snage treba usmeriti na ofanzivu. Svaka pobeda nam ide u prilog i verujem u pobedu sa dva gola razlike".

28.08.2024. 17:14

Rukavina u Studiju Arene: Ima razloga za optmizam i prolaz Partizana

Nekadašnji igrač Partizana i dugogodišnji reprezentativac Srbije Antonio Rukavina je gost Studija Arene pred duel Genta i Partizana.

"Pored negativnih rezultata u ovoj sezoni, Partizan nije zaslužio da izgubi protiv Genta. Ali, 'Kad uđe voda u uši ne možeš da zadržiš kola da idu nizbrdo'. Možda je to refleksija dešavanja u klubu poslednjih godina".

On veruje da crno-beli mogu da nadomeste minus iz Humske.

"Treba se nadati, da Partizan napravi iznenađenje jer ipak ima 0:1 sa svog stadiona. Male su šanse, ali kako je Gent izgledao u Beogradu ima razloga za optimizam."

Partizan ima poslednju šansu da na jesen igra u Evropi.

"Fudbal je specifičan, jedna pozitivan rezultat menja tok sezone. Nadam se da će taj pozitivan rezultat doći večeras i da će sezona biti drugačija. Sve staje u tih 90 minuta, samo da Partizan prođe dalje".

Karakter ekipe je na ispitu.

"Posle dve eliminacije karakter dolazi na videlo. Sada više nam alternative. Ako igrači pokažu karakter trenera Stanojevića, onda treba gajiti optimizam. Bilo je mnogo utakmica u istoriji na kojima je Partizan pokazao karakter".

Partizan je dominirao u Humskoj ali je izgubio.

"Statistika ne igra fudbal, mere se samo golovi. Voleo bih da danas statistika bude na strani Genta, a da Partizan pobedi 2:0"

.

28.08.2024. 16:58

Hofenhajm nudi šest miliona evra za Saldanju

Mateus Saldanja nije se našao ni u protokolu za revanš meč sa Gentom, što može da znači da su crno-beli prihvatili neku od ponuda za njega. Mediji su objavili da je Hofenhajm ponudio šest miliona evra i možda je baš to novi klub Brazilca. Nije Saldanja bio ni sasvim fit (zadnja loža), pa ćemo videti da li je to bio razlog da ne može na teren u najvažnijoj utakmici za crno-bele.