UEFA Liga konferencije

Začarani gol Genta savladao Partizan: Crno-beli bi promašili i crnu ovcu u belom stadu

22.08.2024 22:10
Mateus Saldanja u duelu sa Braunom MN Press
Mateus Saldanja u duelu sa Braunom

U Beogradu su danas leteli ćorci Partizana! Ne možemo reći da je Gent bio bolji rival, uprkos pobedi od 1:0 (1:0), crno-beli su imali toliko prilika da je teško izbrojati. Mateus Saldanja, Đorđe Jovanović, Milan Lazarević... Svi pomenuti će večeras žaliti za ispuštenim šansama koje su im se u nekoliko navrata ukazivale. Ponekad se učinilo da prazne tribine uzdišu za svim ispuštenim golovima u obudoveloj Humskoj.

Naročito Brazilac Partizana je bio neefikasan (promašio četiri prilike, koje bi svakog drugog dana u nedelji zatvorenih očiju iskoristio), što je vrlo čudno za njega. Obično je Saldanja bio onaj koji bi koristio prilike, makar se i one najmanje otvorile, ali danas je više ličio na Tima Vernera u Čelsiju, nego na sebe.

Na kraju, presudni pogodak je postigao Omri Gandelman već u 16. minutu utakmice, i tako poslao Partizan u Belgiju da sa zaostatkom traži prolaz u Ligu konferencije.

Crno-beli su utakmicu otvorili odlično, doduše, pomogla im je odbrana Genta, koja se klizala i sveukubno bila smušena. Već u četvrtom minutu je Mateus Saldanja imao zicer koji mu je golman Belgijanaca odbranio, a onda je dva minuta kasnije bio neprecizan iz odlične tranzicije. Kada zbrojimo i šut sredinom prvog dela, jasno je da Brazilca nije slušala noga na ovoj utakmici.

Partizan je vršio pritisak, bio vrlo nezgodan, izlazio je visoko i izgledalo je kao da bi mogao povesti ako nastavi sa ovoliko konkretnom igrom, ali desilo se ono na šta smo navikli kada je u pitanju "parni valjak" ove sezone - povratak u realnost.

Kums je dobro centrirao sa desne strane terena, a loptu je neometano zahvatio glavom Gandelman i podsetio odbranu kako ima i ona ulogu na ovom meču. Previše je lako Gent slao visoke lopte u šesnesteras Partizana, tako da je Aleksandar Jovanović u dva navrata (18. i 25 minut) morao ozbiljno da spase svoj tim. Ipak, pokazao je da ni on nije potpuno siguran na ovom meču, kada se okliznuo i umalo predao loptu i nebranjen gol Gudjonsenu.

Natan de Medina je veoma loše igrao u prvom delu i umalo je u smiraj prvog dela svojom letargijom "namestio" gol "svojim" Belgijancima. Prosto ništa nije štimalo u prvom delu, nakon što je prošlo uvodnih 10 minuta, i može se reći da je Partizan pucao sebi u noge.

Ako je izgledalo da Partizan napada na začaran gol u prvom delu, drugi je odveo promašaje na neki novi nivo. Mateus Saldanja je imao idealnu šansu da reaguje na dobar pas Severine sa desnog boka, ali se Brazilac obrukao. Na kraju je morao van terena zbog povrede, a tako je možda bilo i bolje. Tada i umesto Severine ušao Lazarević, što je dovelo do još jednog kolosalnog promašaja.

Igrao se 75. minut kada je Gajasa Zahida zamenio Bibars Natho, a sam dva minuta kasnije, Izraelac je pokazao klasu. Sleva je poslao pas ka Lazareviću, koji je sam pred golom, i čuvarem mreže u padu, poslao loptu tri metra iznad prečke.

Da se začini duel promašaja, postarao se i Đorđe Jovanović, koji je u 90. minutu dočekao u padu odbijenu loptu, a Ruefes je uspeo da je ukroti i tako spreči Partizan da izjednači u završnici meča. Zaključak je - crno-beli imaju za čime da žale...

Revanš meč 28. avgusta možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

UEFA Liga konferencije, plej-of (prvi mečevi)