(KRAJ) Partizan - Gent (0:1): Crno-beli promašili sve što su mogli

22.08.2024 22:09
Mateus Saldanja na meču sa Gentom MN Press
Mateus Saldanja na meču sa Gentom

Fudbaleri Partizana dočekaće Gent na svom stadionu u okviru plej-ofa za Ligu konferencije (20.15, Arena 1 Premium). Crno-beli su se survali niz kvalifikacije za kontinentalna takmičenja i dvomeč sa Belgijancima će im biti poslednja šansa da se nađu u Evropi od jeseni.

"Parni valjak" na ovom meču neće računati na Alda Kalulua, koji je suspendovan zbog neprimerene reakcije prilikom izmene na prethodnom evropskom okršaju sa Luganom, na kome je Partizan remizirao rezultatom 2:2, i tako ispao sa puta za drugo po snazi takmičenje Starog kontinenta.

Sve mečeve naših klubova u borbi za neko internacionalno takmičenje ove sezone, možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

Žuti kartoni: Jurčević, Marković - Braun, Delorge, Fernandez, Din

Partizan (4-2-3-1): A. Jovanović – De Medina (od 74. Lazarević), Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Zahid (od 74. Natho) – Severina, Zubairu (od 64. Grimaldo), Goh (od 22. Kovač) – Saldanja (od 64. Jovanović).

Gent(4-3-3): Roef - Gambor, Mitrović, Torunariga, Braun (od 46. Fortuna) - Kums (od 90+3. Gerkens), Delorge, Gandelman - Surdez, Fadiga - Gudjonsen (od 46. Fernandez).

(UŽIVO) Partizan - Gent

22.08.2024. 22:08

Kraj utakmice!

Zavšren je meč u Beogradu porazom Partizan asa 1:0.

22.08.2024. 22:03

90. minut - Da li je moguće?!

Grimaldo je centrirao loptu. a šutirao je Lazarević. Lopta se pred golom odbila do Jovanovića, a on je u padu bio sam pred golom. Na kraju, golman Rufes je i ovo odbranio. Imaju za čime da žale crno-beli.

22.08.2024. 22:01

88. minut - Ponestaje vreme Partizanu

Crno-beli ne napadaju, a gube u završnici susreta...

22.08.2024. 21:52

79. minut - Preti Partizan, al' mu se neda

Držaće se za glavu Stanojević kada bude ponovo gledao utakmicu na snimku. Sada je lopta pala pred praznu mrežu posle odbitka golmana Genta, ali nije imao niko da natrči, tako da su crno-beli dobili, ispostaviće se, beznačajan korner.

22.08.2024. 21:49

77. minut - Lazarević maši stopostotnu šansu

Samo što je ušao Natho i odmah se videlo šta ume. Poslao je odličan pas sa leve strane Lazarević i omogućio mu da se nađe sam pred golom, a ovaj je promašio čitav okvir. Crno-beli su promašili sve što su mogli...

22.08.2024. 21:48

75. minut - Promene u crno-belom

Lazarević menja Severinu, dok će umesto Zahida igrati Natho.

22.08.2024. 21:47

74. minut - Tiho je u Humskoj

Ne samo da se na tribinama ne čuje ništa, nego ni teren ne odjekuje uzbuđenjem. Za sada ništa nismo videli u nastavku, osim one šanse Mateusa Saldanja.

22.08.2024. 21:35

64. minut - Novi "problem" sa povredom za Partizan?

Saldanja je ostao da leži na travi. Samo je seo, deluje da nije dovoljno spreman i da mu nedostaje trening. Svakako, koliko se ispromašivao, možda bi dobro bilo da napusti teren. Umesto njega ulazi Đorđe Jovanović. Takođe, Žoa Grimaldo menja Ibrahima Zubairua.

22.08.2024. 21:31

58. minut - Saldanja maši kolosalnu priliku

Brazilac jednostavno nije u elementu i možda ne bi bilo loše da Stanojević razmisli o Jovanoviću. Sada mu je Severina odlično dodao loptu sa boka, a on je natrčao na nju. Imao je dobru poziciju, otvoren pogled ka golu, a  poslao ju je daleko preko prečke. Ne slušaju ga noge...

22.08.2024. 21:29

57. minut - Prvi pokušaj Partizana

Zubairu se spustio sa levog boka i šutirao, ali direktno u Roufea. Ipak, lepo je videti kakvu takvu živost u Partizanu.

22.08.2024. 21:24

51. minut - Nema većih uzbuđenja u Humskoj

Gentu se ne žuri, a Partizan igra kao da nema nameru da pobedi na ovom meču. Valjda će se podići tempo u crno-belom taboru kako vreme bude odmicalo,

22.08.2024. 21:19

Počelo je drugo poluvreme u HuUmskoj

Sada će lopta biti za Partizan.

22.08.2024. 21:02

Kraj prvog dela!

Partizan gubi na poluvremenu i može se reći da je ovo solidan rezultat. Silovito su crno-beli počeli, ali im je stigao hladan tuš posle dve propuštene šanse Mateusa Saldanje preko Gandelmana, koji je glavom pored letargične odbrane doneo prednost Gentu. Od tada su Belgijanci bili opasniji, ali se sve završilo sa minimalnim zaostatkom Beograđana.

22.08.2024. 20:59

44. minut - Katastrofalni De Medina

Šta radi Belgijanac!? Kao što je bio slučaj u Luganu, sada je De Medina mogao biti krivac i za drugi gol Genta. Lopta je išla u aut, a De Medina je mislio da ima dovoljnu razliku u odnosu na Brauna. Međutim, toliko je neoprezan bio, da se krilo Genta prikralo, ukralo loptu i krenulo ka kaznenom. Na kraju je Marković izblokirao udarac u završnici...

22.08.2024. 20:54

39. minut - I ponovo Saldanja

Kada neće onda stvarno neće. Ponovo se Brazilac okušao sa nekih 18 metara, ali je bio neprecizan i poslao je loptu pored leve stative. Dobra pozicija, loša završnica.

22.08.2024. 20:51

36. minut - Žuti karton za Jurčevića

Napravio je grešku Slovenac i otvorio Gentu priliku za brz napad, tako da se ispravio povlačenjem za dres koje mu je zaradilo žuti karton.

22.08.2024. 20:42

28. minut - Ko bi rekao?! Jovanović ume da pogreši...

Imao je sreće golman Partizana. Okliznuo se prilikom povratnog pasa svog saigrača, i na ivici je bio da pokloni gol Gentu, ali se konsolidovao pre nego što mu je Gudjonsen uzeo loptu. Dokaz da ni Aleksandar nije bezgrešan, ali takođe, situacija ukazuje da je teren vrlo klizav pošto je ovo daleko od prvog puta da se tako nešto događa u Humskoj danas.

22.08.2024. 20:40

25. minut - Jovanović ponovo reaguje

Kums je sada uputio centaršut sa distance, a delovalo je da golman crno-belih kasni na loptu, ali srećom, prstima je uspeo da je skine sa glave napadača Genta.

22.08.2024. 20:39

Pogledajte gol Genta!

22.08.2024. 20:36

21. minut - Prinudna promena za Stanojevića - Goh se povredio

Nije moglo gore za Partizan. Stanojević je prinuđen da napravi promenu jer Goh nije u stanju da nastavi meč. Na teren će novo pojačanje, Stefan Kovač, kome je ovo debitantski nastup.

22.08.2024. 20:33

18. minut - Pokušavaju crno-beli da uzvrate

Mujakić je uputio udarac ali je Rof bio dobar. Potom je na drugoj strani ponovo Gandelman naterao Jovanovića da se ozbiljno pomuči prilikom odbrane. Prilično se rasplamsala igra u Humskoj.

22.08.2024. 20:31

16. minut - Partizan u zaostatku

Velika šteta, velika.... Crno-beli su imali pritisak, Gent je bio smušen, naročito u odbrani, ali je onda došlo do obrta na meču. Kums je centrirao sa desne strane, a Gandelman je nadskočio celu odbranu Partizana, i tako doveo "parni valjak" u zaostatak. Može se slobodno reći - vrlo letargično branjenje kornera.

22.08.2024. 20:26

11. minut - Preti i Gent

Surdez je dobro centrirao, ali je lopta bila suviše daleko od Gudjonsena, da bi je zahvatio glavom. Ipak, delovalo je nezgodno....

22.08.2024. 20:23

9. minut - Ozbiljan pritisak crno-belih

Čak sedam igrača je u fazi odbrane Partizana bilo sada na polovini Genta, što govori koliki pritisak crno-beli vrše na svoje protivnike. Zubairu i Goh deluju prilično aktivno iza napadača, odnosno na krilu. Ako se ne konsoliduju Belgijanci, "valjak" bi mogao da iskoristi sve nesigurnosti u odbrani.

22.08.2024. 20:20

6. minut - Nova šansa za Saldanju!

Prilično je klimava odbrana Genta, i to je sada još jasnije. Posle odlične prilike u četvrtom, Saldanja je iz konte četiri na tri, imao novu šansu da donese vođstvo, ali ga lopta danas nikako ne sluša. Ovaj put je šutirao pored stative.

22.08.2024. 20:19

4. minut - Ogromna šansa za Partizan

Loše je ispucao golman Belgijanaca loptu, a nju je presekao neko od igrača crno-belih i doturio je Saldanji. Brazilac je imao čist zicer, ali atipično za njega, prilično je loše završio akciju i Dejvi Rof je uspeo odbraniti.

22.08.2024. 20:17

2. minut - Odmah prekid

Frank Suder, igrač Genta, ostao je da leži na travi zbog čeka je Jurčević izbacio loptu. Prekid je ubrzo završen, a Švajcaras može nastaviti meč.

22.08.2024. 20:15

Meč je počeo!

Loptu će u svojim nogama prvo imati fudbaleri Genta.

22.08.2024. 20:03

Poslednji okršaj Partizana i Genta

Crno-beli su se sa Gentom sastali poslednji put u grupi Lige konferencije. Belgijanci su bili bolji u Beogradu sa 1:0, dok je "parni valjak" izvukao remi u gostima.

22.08.2024. 19:53

Nema publike u Humskoj

Fudbaleri Partizana neće imati nikakvu pomoć sa tribina ovaj put, usled navijačkih skandiranja i ponašanja na gostovanju Luganu.

22.08.2024. 19:33

Klupa Partizana

Pored golmana Krunića na klupi Partizana su još Antić, Jovanović, Natho, KovačŠćekić, Grimaldo, Nikolić, Filipović, Simić, Stjepanović i Lazarević.

22.08.2024. 19:31

Poslednja šansa za Evropu

Posle ispadanja iz kvalifikacija za Ligu šampiona od Dinamo Kijeva (UR 9:2), kao i istog scenarija u kvalifikacijama za Ligu Evrope u dvomeču sa Luganom (UR 3:2), crno-beli protiv Genta imaju poslednju priliku da igraju evropsku jesen.