Vitorija jednom nogom u Ligi konferencije: Portugalci stekli veliki kapital protiv Zrinjskog

21.08.2024 21:10
Logo UEFA Lige konferencije, čijoj je grupnoj fazi Vitorija bliža od Zrinjskog Guliver
Logo UEFA Lige konferencije, čijoj je grupnoj fazi Vitorija bliža od Zrinjskog

Fudbaleri Vitorije iz Gimaraeša maksimalno su iskoristili tzv. prednost domaćeg terena u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, pa na revanš sa Zrinjskim, sledeće nedelje u Mostaru, nose kapital od tri teško dostižna gola - 3:0 (0:0).

Ekipa iz Bosne i Hercegovine izdržala je celo jedno poluvreme da ne primi pogodak u sudaru s ofanzivno kvalitetnijim timom, a onda je već na otvaranju drugog posustala u nadigravanju sa favoritom iz Portugala.

Mangas je načeo rivala odmah po povratku iz svlačionica, već u 46. minutu, da bi Borevković malo kasnije duplirao vođstvo. Inače vrlo agilni Mendes samo je pečatirao pobedu i domaćina praktično uveo u LK (88).