Šok u Splitu! Hajduk ispao iz Evrope, posle afere Perišić

16.08.2024 08:45
Đenaro Gatuzo se nije snašao u Hajduku Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, File
Đenaro Gatuzo se nije snašao u Hajduku

Sve što su imali uložili su u Splitu za veliki povratak na evropsku scenu i "juriš" na titulu, ali su snovi već ovog leta o grupnoj fazi jednog evropskog takmičenja pali u vodu.

Dovela je uprava Hajduka Đenara Gatuza, potrduila se da stiglen i bivši reprezentativac Ivan Peerišić, ali ni to nije bilo dovoljno da se prođu Česi.

Fudbaleri Hajduka eliminisani su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.
Posle 0:0 u Češkoj, na "Poljudu" je slavio Ružomberok sa 1:0. Autogol u sedmom minutu je presudio domaćima, a isti je postigao Zvonimir Šarlija.

Hajduk je imao nekoliko velikih prilika, ali je šanse uglavnom promašivao Marko Livaja. I u nastavku utakmice imali su inicijativu Splićani, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja, a potom i pobede.

Još jedan veliki udarac za Hajduk, posle afere oko odlaska Ivana Perišića. Češki predstavnik će za ulazak u grupnu fazu igrati protiv jermenske Noe.