UEFA Liga konferencije

Đurgarden mogući rival Vojvodine u plej-ofu trke za Ligu konferencije: Još da "lale" prođu Maribor

15.08.2024 21:14
Fudbaleri Đurgardena, potencijalni rivali Vojvodine Guliver/AP Photo/Piotr Hawalej
Fudbaleri Đurgardena, potencijalni rivali Vojvodine

Fudbaleri Đurgardena plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencije i čekaju pobednika dvomeča naše Vojvodine i Maribora, koji još igraju svoj drugi susret, pošto su večeras u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija pobedili Ilves rezultatom 3:1.

Posle 1:1 u Finskoj, Šveđani su na domaćem trenu pokazali da su bolji tim i zasluženo su stigli do plej-ofa. Besard Sabović je u 14. minutu doveo domaćina u vođstvo, a izjednačio je Rope Riski u 30. minutu.

Prednost je domaćinu vratio Deniz Humet golom u 43. minutu, a prolaz je overio Adam Štal u 52. minutu. Đurgarden će sledećeg četvrtka dočekati ili srpski tim ili slovenački sastav u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencije.