UEFA Liga konferencije

Vojvodina završila evropsku misiju: Novosađani izborili produžetke i penale, pa ispali od Maribora

15.08.2024 22:51
Fudbaleri Vojvodine i Maribora u kvalifikacijama za Ligu konferencije MN Press
Fudbaleri Vojvodine i Maribora u kvalifikacijama za Ligu konferencije

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da prođu Maribor u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, iako su slavili u prvih 90 minuta večerašnjeg revanša - 1:0 (1:0). Kako su Slovenci u Srbiju doneli sitnu zalihu sa svog terena (2:1), moralo se u produžetke, na koncu i na penale, a tu su Novosađani skupo platili dva promašaja - 2:4. I ispali iz Evope, jer se nema kud iz poslednjeg po jačini UEFA takmičenja.

Prvo poluvreme u Bačkoj Topoli donelo je uzbudljiv fudbal, visokog inteziteta, u kom su obe ekipe htele gol i radile na tome. Imali su Slovenci šanse da se dodatno odlepe u ukupnom rezultatu, ali i Novosađani da ih sustignu, pa i prestigu.

Samo što su "lale" uspele da materijaliziju svoje nalete u 24. minutu. Učinio je to Đorđe Crnomarković, glavom posle prekida Serija, samo što su navijači tima sa "Karađorđa" morali nakratko da prekinu slavlje.

Sve dok kolege glavnog arbutra iz VAR sobe nisu konsultovale video tehnologiju i naknadnom intervencijom poništile svirani ofsajd Korejinog pomoćnika. Nije bilo nedozvoljenog položaja, pa je dvomeč vraćen na početak.

Bez Ante Šimundže od tog trenutka, jer je trener gostiju zbog pretereno žučne reakcije na priznavanje pogotka zaradio crveni karton, a otežavajuća okolnost za njegove izabranike bili su povreda i prinudna izmena Josipa Iličića (37).

Jesu se puleni Božidara Bandovića pomalo opustili posle vođstva, ali i kada bi zagustilo tu je bio golman Carević da, u dva navrata, odličnim intervencijama sačuva minimalno vođstvo i nadu u prolazak.

U 58. minutu umalo da bude duplirano i to ponovo zaslugom istog strelca, na nesuđenu asistenciju Butena, međutim ovog puta je još tokom leta lopte sviran faul u napadu Vošinog defazivca. I tu nije bio kraj prilikama...

Posle kraćeg zatišja, Vojvodina je opet krenula po pobedu i plasman u završnicu kvalifikacija, pretili su Ivanović, Nikolić, Petrović... međutim, bez realizacije. Čak i kada su svi već videli loptu u mreži.

Maribor se držao i izdržao, a Carević je ili bio na pravom mestu u pravo vreme ili imao sreću da protivnički pokušaji fijuknu pored ili izvan okvira gola. Produžeci kao da su bili neizbežni i došlo je do njih.

Srpska ekipa bila je ofanzivno potentnija u prvih bonus 15 minuta, pa je uporno stezala obruč oko višestrukog učesnika Lige šampiona. "Samo" je nedostajao smireniji završni udarac da se izbegne penal rulet.

U dodatnih 15 minuta najveća bitka vođena je na sredini terena, ni jedni ni drugi nisu više hteli previše da rizikuju, mada niko ne voli da zavisi od jedanaesteraca, ali kao da se čuvala energija za šuteve sa 11 metara.

Ispod tribine s pristalicama našeg kluba. Petrović i Savićević bili su precizni s kreča, ali su Lazar Nikolić i Mihailo Ivanović pali na ispitu. Dok su Mariborčani obavili svoj deo posla i s četiri hica pravo u metu otišli pevajući u Sloveniju.