UEFA Liga konferencije

Medojević isključen, Sari pogodio: Vojvodina sa igračem manje poražena u Mariboru u 90+8. minutu

08.08.2024 22:15
Zadi Seri postigao je izjednačujući gol za Vojvodinu MN Press
Zadi Seri postigao je izjednačujući gol za Vojvodinu

Vojvodina se vraća iz Ljudskog vrta poražena i to golom El Sudanija u osmom minuitu nadoknade. Uprkos golu minusa i igraču manje jer je u 70. minutu biuo isključen Slobodan Medojević, Vojvodina je imala 1:1 do poslednjih sekundi a ona je El Sudani doneo pobedu Mariboru od 2:1 (0:0). Uprkos porazu, Vojvodina ima dobre šanse da se u revanšu trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija plasira u plej-of.

Novosađani su odigrali samo solidno u prvih 45 minuta, mada Maribor, koji je imao inicijaticu, nije kaznio nekoliko propusta u odbrani samo zahvaljujući dobrim odbranama golmana Carevića. Iako sau kreirali napade, "lale" su ostale bez šuta u ovkr gola u prvih pola sata, a zbog povrede je morao da izađe i maldi Andrija Radulović. Marko Božić je bio veoma opasan po odbranu Novosađana, ali nije pronašao ključ za mrežu Carevića.

U nastavku meča Buetan je u 58. minutu srušio Marka Božića. Iskusni Josip Iličić nije nadmudrio sa 11 metara Lazara Carevića, ali lopta mu se odbila pa ju je poslao u mrežu za vođstvo Maribora. Trener Božidar Bandović je od 50. minuta na teren poslao povratnika Slobodana Medojeviča. Iskusni igrač je 20 minuta kasnije oštro startovao i zaradio isključenje.

Ipak, sa igračem manje, Novosađani su stigli do izjednačenja. Zadi Seri je odigrao dupli pas sa Bamideleom i doneo u 77. minutu izjednačenje. Maribor je u samom finišu došao do pobede, na pas Širvasa dobro je reagovao El Sudani.

Maribor - Vojvodina 2:1 (0:0)

Stadion: Ljudski vrt.
Sudija: Danijel Stefanski (Poljska).
Strelac: Iličić u 59. i El Sudani u 90+8. za Maribor, a Seri u 77. minutu za Vojvodinu.

MARIBOR: Jug - Širvis, Vidmar, Karič, Milec (od 78. Sikošek) - Ž. Repas (od 87. Boris), J. Repas - Barišić (od 67. Sudani), Iličić, Božić (od 87. Burle) - Bogre (od 67. Jakupović).

VOJVODINA: Carević - Butean, Sičenje, Crnomarković, Baros - Poletanović (od 50. Medojević), Petrović, Savićević (opd 89. L. Nikolić) - Radulović (od 33. Ivanović), Bamidele, Seri.