UEFA Liga konferencije: Mornar poklekao sa dvojicom igrača manje

07.08.2024 21:01
Zoran Đurašković, trener Mornara MN Press
Zoran Đurašković, trener Mornara

Paks je u Mađarskoj bio bolji od Mornara 3:0 (0:0) u prvom meču 3. kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije. Stekli su Mađari prednost golom Bodea od 59. minuta, ali tek kada su gosti iz Bara ostali brojčano nadmoćniji u polju, da bi iz penala u osmom minutu nadoknade, pa dva minuta kasnije zalihu za revanš učinili osetnijom.

Barani su dobili dva crvena kartona. Prvo je golgeter Ondong-Mba, koji je dva puta buio strelac protiv Radničkog iz Kragujevca, zaradio direktan crveni karton u 38. minutu zbog grubog starta i to posle intervencije iz VAR sobe, da bi Marko Đurišić dobio dva vezana žuta kartona i od 62. minuta su gosti imali dvojicu igrača manje i rezultatski minus.

Generalno, Mornar se odlično branio, imao je u prvom poluvremenu dve-tri dobre akcije, primio je gol glavom, ali će u revanšu imati male šanse za prolaz jer su Mađari u poslednja dva minuta nadoknade postigli dva gola

Haken, za koji je do 71. minuta igrao Srđan Hrstić, deklasirao je Paide iz Estonije 6:1. Srpski napadač se nije upisao u strelce.