UEFA Liga konferencije

UEFA Liga konferencije: Gaćinović i AEK se poigravali sa Eskaldesom, vodili 4:0, pa primili tri gola

24.07.2024 22:13
Mijat Gaćinović je uz pogodak izašao na 4:0 Guliver
Mijat Gaćinović je uz pogodak izašao na 4:0

Neverica u očima navijača AEK-a u Atini na kraju meča sa Inter Eskaldesom - na semaforu 4:3 u prvom meču drugog kola kvalifikacija UEFA Lige konferencije! Igrači grčkog kluba su se poigravali 60 minuta sa gostima iz Andore, Mijat Gaćinović, Luis Garsija, Ljubičić lako su i tresli mreže, pa je u 53. minutu na semaforu bilo 4:0 za domaćina uz odnos šuteva 13:0!

Trener Matijas Almeida izveo je Elijasena, Gaćinovića i Šimanskog i od tog 64. minuta kreće neverovatan preokret. Vida je postigao autogol, Luis Garsija promašio penal za AEK, a Andreu i Viti postavili konačan rezultat. Pet udaraca Intera - tri gola. Ne bi trebalo da AEK ima problema u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije, ali opomenuti svakako jesu. ž

Lepu pobedu zabeležio je Dečić na gostovanju u Gruziji iako su ih mnogi osporavali posle eliminacije od TNS-a u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Prvak Crne gore koju vodi Milorad Peković je golovima Ilira Camaja, prvi glavom, drugi petom, pobedila Dinamo Batumi i došla pred plasman u treće kolo.

Pobedila je i Struga jermenski Pjunik i bar sa malim kapitalom ide na revanš.