
pre 2 minuta 21: 42
Preokret u Istanbulu: Fener diktirao do poluvremena, a onda se probudila Barsa
Košarkaši Barselone savladali su Fenerbahče u Istanbulu rezultatom (23:21, 27:18, 16:23 ) u okviru 33. kola Evrolige.
Nije Čukarički imao mnogo sreće na žrebu za plej-of Lige Evrope. Za rivala imaju pobednika dvomeča Olimpijakos - Genk, prvi susret igraće se 24. avgusta u Atini ili Genku, a revanš je zakazan za 31. avgust u Srbiji.
Sportski direktor Vladimir Matijašević nije krio razočarenje.
"Ko god da nam bude rival u plej-ofu, biće favorit. Izgleda da nemamo sreće na žrebu, pre dve godine smo izvukli Hamarbi, prošle godine Tvente, sada pobednika meča Olimpijakos – Genk. I uvek su to bile najteže moguće opcije u tom trenutku. Ali, igra se 11 na 11, ne želimo da se odreknemo borbe za plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Sjajna je okolnost što ćemo imati obezbeđenu evropsku jesen, ali ponavljam, borićemo se do kraja. Želimo da napravimo iznenađenje. Lično, voleo bih da igramo protiv Olimpijakosa, kad je već ovako. Radio sam u Grčkoj, bio u AEK-u, znam kakva je atmosfera u Pireju, jasno nam je da je Olimpijakos veliki klub, doduše nema neke razlike između njih i Genka, biće teško u svakom slučaju. Očekujem da naši prvotimci pruže dobru igru i da budu ravnopravni u tim mečevima", rekao je Matijašević.
Šef struke Čukaričkog Dušan Kerkez misli istovetno.
"Biće prilično neizvesno u duelu Olimpijakosa i Genka, dao bih nešto veće šanse Grcima u tom dvomeču, otprilike 60 prema 40 u procentima u korist tima iz Pireja. Nema dileme, izvukli smo najjači mogući par, nije nas sreća pogledala prilikom žreba. Na nama je da pružimo maksimum u ta dva meča, da se dostojno borimo i da pokušamo da napravimo iznnađenje. Ostaje nam da vidimo ko će od ta dva tima biti naš protivnik, sasvim je dovoljno vremena do prvog meča", istakao je Kerkez.
Čukarički je startovao sa dve pobede u novoj sezoni Mozzart Bet Superlige, igra polako dolazi "na svoje", pa će do prvog duela imati još dve utakmice u šampionatu.
Gotovo polovina muškaraca uzrasta od 18 do 49 godina kladilo se na sport putem interneta.
NBA poverenik Adam Silver predstavio je pred Upravnim odborom lige nacrt vizionarskog projekta
Dok većina evropskih klubova tek eksperimentiše s digitalnim alatima, španski prvoligaš već koristi generativnu veštačku inteligenciju kako bi transformisao način na koji identifikuje fudbalske talente.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
24.08.2023 11: 37
U prvom kolu plej-ofa za Ligu Evrope, Olimpijakos će dočekati Čukarički (21.00h, TV Arena 1 Premium).
21.08.2023 11: 11
Izraelski arbitar Igal Frid sudiće meč između Nordsjelanda i Partizana u plej-ofu za Ligu konferencije, a Litvanac Donatos Rumšas Čukaričkom na gosotvanju Olimpijakosu u plej-ofu za Ligu Evrope.
10.08.2023 22: 56
Zrinjski je pobedio Breidablik 6:2 (5:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope i nalazi se pred istorijskim uspehom i jeseni u Evropi.
07.08.2023 13: 14
Fudbaleri Čukaričkog u plej-ofu za ulazak u grupnu fazu Lige Evrope za rivala će imati pobednika (poraženog) iz meča Olimpijakos - Genk.
pre 9 minuta 21: 35
Ako postoji neki kontinet gde teren nije u glavnom fokusu kada je fudbalu u pitanju, onda je to Afrika.
pre 20 minuta 21: 24
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Novi Pazar 2:1 (2:1) u čevrtfinalu Kupa Srbije i tako se plasirali među četiri najbolje ekipe nacionalnog kupa.
pre 47 minuta 20: 57
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Novi Pazar 2:1 (2:1) u čevrtfinalu Kupa Srbije i tako se plasirali među četiri najbolje ekipe nacionalnog kupa.
pre 1 sat 20: 27
Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Novi Pazar od 19.00 (TV Arena 1 Premium) u četvrtfinalu Kupa Srbije.
Ostavite komentar