UEFA Liga Evrope

05.07.2023 23:34
Klasik u finalu EP za mlade: Španija razbila Ukrajinu, protiv Engleske za titulu AP Photo/Andreea Alexandru

Mlade reprezentacije Engleske i Španije, boriće se za titulu šampiona Evrope. Englezi su u prvom polufinalu savladali Izrael rezultatom 3:0 (1:0), dok je Španija sa uvedljivih 5:1 (2:1) ispratila Ukrajinu sa takmičenja, zakavši stari, dobro poznati klasik.

Iako to rezultat ne oslikava, Ukrajina je bila bolji rival na početku utakmice. Prva je došla i do vođtsva, i to u 13. minutu preko Bondarenka. Ali, ubrzo je kvalitet Španaca došao do izražaja, a rano primljen gol je, izgleda, odlično poslužio za motivaciju.

Španci su se razigrali, nametnuli svoju igru na sredini terena, a potom počeli da pune mrežu Ukrajinaca, koji su nakon deset minuta vođstva, ponovo bili u zaostatku. Najpre je Ruiz izjednačio rezultat u 17. minutu, da bi Sanset u 24. doneo preokret "crvenoj furiji", koja je dominaciju na terenu potvrdila sa još tri pogotka u drugom poluvremenu.

Strelci do kraja utakmice bili su još i Blanko, Oroz i Gomez.

Veliko finale između Engleske i Španije na programu je u subotu od 18 časova.