Atletiko bolji od Leganesa u Madridu posle preokreta

20.10.2024 18:15
Slavlje Atletiko Madrida posle meča Lige šampiona AP Photo/Manu Fernandez
Slavlje Atletiko Madrida posle meča Lige šampiona

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Leganes 3:1 (0:1) posle preokreta u utakmici 10. kola španske La Lige vrativši se na pobednički kolosek nakon dva vezana remija u domaćem prvenstvu (Sosijedad, Real Madrid).

Iako je madridska ekipa ušla u ovaj duel kao veliki favorit, tim sa začelja tabele uspeo je pošteno da namuči "jorgandžije" na njihovom terenu. Golom Nejua, Leganes je vodio sve do sredine drugog poluvremena najavivši veliko iznenađenje u Madridu, ali, nije uspeo da izdrži visok kontinuitet do kraja.

Atletiko je u 69. minutu izjednačio rezultat preko Sorlota, da bi u nastavku potvrdio epitet favorita.

#VMS_Highlightscm2ht13er0000356x7tc22ctj{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightscm2ht13er0000356x7tc22ctj> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Kada je bilo potrebno, Madriđani su dodali gas, konsolidovali redove na obe strane terena i preko Grizmana u 81. minutu, najpre došli do vođstva, da bi u dubokoj nadoknadi stavili tačku na ovaj preokret drugim pogotkom Sorlota - 3:1.

Atletiko se tako vratio u šampionsku trku, prišavši Realu i Barsi na četiri boda zaostatka, dok je Leganes ostao prvi iznad opasne zone (17. pozicija) sa svega osam bodova do sada.