UEFA Liga Evrope

Matićev Lion se mučio, ali pobedio Olimpijakos, Lazetićev Makabi u finišu ispustio sve protiv Brage

26.09.2024 22:55
Zaha i Benrama slave gol Liona protiv Olimpijakosa Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Zaha i Benrama slave gol Liona protiv Olimpijakosa

Veoma zanimljivo veče u Ligi Evrope, a i Srbija je imala svoje predstavnike u drugom po jačini evropskom fudbalskom takmičenju.

Naime, Olimpik Lion pobedio je Olimpijakos na domaćem terenu 2:0 (0:0).

Prvo poluvreme bilo je poprilično mlako, nije bilo nekih velikih prilika, ali se činilo da je kakvu takvu kontrolu imao Lion, i to se u nastavku ispostavilo kao tačno.

Nakon sjajne šanse koju je propustio Korentin Toliso, Rajan Šerki je u 65. minutu uspeo da savlada Konstantinosa Colakisa i tako donese prednost svom timu.

Odmah nakon toga Šerki je izašao iz igre, a ušao je Said Benrama, koji je već u 71. minutu posle dodavanja takođe rezerviste Vilfreda Zahe zatresao mrežu Olimpijakosa za konačnih 2:0.

Oslobodio se onda grčki tim, mada nije imao izbora. i u 88. minutu Vilijan je sa leve strane uputio ne toliko opasan centaršut, ali je Duje Ćaleta-Car nespretno reagovao i glavom je zatresao je svoju mrežu. Ipak, Ćaleta-Caru je sigurno laknulo kada je VAR poništio pogodak usled ofsajda u kome se našao Vilijan.

Za Lion 68. minuta na terenu je proveo Nemanja Matić, dok je od istog tog momenta za Olimpijakos ušao bivši igrač Crvene zvezde, Marko Stamenić.

U drugom meču koji je privukao pažnju srpskih ljubitelja fudbala između Brage i Makabija iz Tel Aviva koji sa klupe predvodi Žarko Lazetić, posle preokreta slavio je portugalski klub - 2:1 (0:1).

Od starta je bilo jasno da Bragi neće biti lako protiv Makabija, a i Lazetić je želeo da se osveti portugalskom klubu za prošlu sezonu, u kojoj je Braga u kvalifikacijama za Ligu šampiona izbacila tadašnji klub srpskog stručnjaka, TSC.

Silovito je napadao Makabi i za to je bio nagrađen u 30. minutu, kada je golman domaćina Mateuš oborio Dora Pereca u kaznenom prostoru, a penal je uspešno realizovao Ošer Davida.

Posle poluvremena Lazetić je povukao svoju ekipu, koja se zaista disciplinovano branila, ali je ipak kapitulirala u samom finišu utakmice, tačnije u 88. minutu kada je Bruma pronašao put do mreže Roja Mašpatija.

Nažalost, to nije bio kraj muka za Ozraelce, budući da je u dubokoj nadoknadi Roberto Fernandez izborio penal, a sa bele tačke Bruma je postao heroj Brage.