Fenerbahče preživeo Rojan Union, Rendžers lako protiv Malmea

26.09.2024 20:43
Murinjo ima čime da bude zadovoljan Tanjug/AP Photo
Murinjo ima čime da bude zadovoljan

Fudbaleri Fenerbahčea trgla se posle izgubljenog gradskog derbija od Galatasaraja i u prvom kolu Lige Evrope pred svojim navijačima pobedili Union Sen Žiloaz sa 2:0 (1:0).

Iako su gosti mnogo bolje započeli meč, pritisli su se Fener koji je delovalo nemoćno, ali nisu uspeli da dođu do vodećeg pogotka.

Kako to obično biva, stigla je kazna za Union. Igrao se 26. minutu kada je Rodrigo Bekao nekako dodao do Čaglara Sojundžua koji je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru rivala i uspešno savladao Entonija Morisa.

Videlo se da je Union u prvih 15 minuta propustio šansu da učini ovaj meč zanimljivim. Drugo poluvreme bilo je nešto skromnije kada su u pitanju šanse, ali je Feneru jedna bila dovoljna  da "overi" pobedu.

Prvo je u Kevin Mekalister u 73. minutu zaradio direktan crveni karton pošto je napravio faul kojim je prekinuo i napad koji bi se skoro sigurno završio golom, i onda je sve krenulo nizbrdo.

Dušan Tadić je na levom boku proigrao Brajta Osai Samjuela, njegov pokušaj je zaustavio Moris, ali je odbio loptu do Kristijana Burgesa koji je natrčao na nju, nije mogao da se zaustavi, pa se ona odbila u gol koji je sve rešio.

Barem se tako činilo. U 90. minutu Osai Samjuel je pokupio rivala u kaznenom prostoru, dobio drugi žuti karton za svega tri minuta, penal je izveo Franjo Ivanović, ali ga je zaustavio Dominik Livaković.

Usledilo je čak šest minuta nadoknade, a u trećem je Ivanović šutirao iz daljine, pogodio stativu, ali je odbijenu loptu u mrežu smestio Ros Sajks i tako uneo dodatno uzbuđenje u ovu utakmicu, ali gosti nisu imali snage za više.

Na drugom meču u istom terminu, Rendžers je na gostujućem terenu bio bolji od Malmea - 0:2 (0:1).

Interesantno je da je škotski tim poveo posle samo 40 sekudni, pošto je Busanelo napravio veliku grešku, to je iskoristio Siril Desers, ali je pogodio stativu, da bi odbitak pokupio Nedim Bajrami i postigao gol za 0:1.

Posle toga, gledali smo veoma ujednačen duel, sve do 76. minuta kada je Ris Mekausland došao do lopte na ivici šesnaesterca, a onda je uputio neodbranjiv udarac iza leđa Džona Dahlina za konačnih 0:2 u korist Rendžersa.