Remi Junajteda i Tventea u Mančesteru: Lacio bolji od Dinama, Slavija pobedila Ludogorec

25.09.2024 22:57
Fudbaleri Mančeter junajteda Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Fudbaleri Mančeter junajteda

Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su protiv Tventea 1:1 (1:0) na startu grupne faze Lige Evrope i tako produbili agoniju i kontuniutet loših igara pred svojim navijačima, čak i na međunarodnoj sceni.

Obzirom na razliku u kvalitetu i činjenici da su imali daleko veći odnos šuteva ka golu od rivala (19:7), publika u Mančesteru, kao i kraj malih ekrana, očekivali su da će "crveni đavoli" opravdati ulogu favorita.

Naročito posle serije loših rezultata u domaćem prvenstvu, ali, ni ovo veče na "Old Trafordu" im nije bilo naklonjeno. Golom Eriksena, Junajted jeste poveo u 35. minutu i imao dobar broj prilika da udvostruči vođstvo u nastavku. Ali, je istostala realizacija i možda malo više sreće u završnici.

Sa druge strane, Tvente je ostao pribran i hrabro se nosio sa favorizovanim rivalom, da bi holandski tim, u kojem je Erik ten Hag inače počeo fudbalsku karijeru, na kraju ipak bio nagrađen bodom, golom Lamersa sredinom poluvremena - 1:1.

Domaći tim od tog trenutka nastojao je da se vrati u meč. Krenuo je Junajted ofanzivno po drugi gol, u samoj završnici mogao je i da stigne do celog plena, ali nije imao raspoloženog strelca.

Tanjug/Alberto Mariani/LaPresse via AP

Na terenu Hamburga fudbaleri Dinama iz Kijeva dočekali su Lacio, ali se nisu proslavili protiv izuzetno motivisanih Rimljana, koji su bez većih problema slavili rezultatom 3:0 (3:0).

Italijanska ekipa imala je nešto manji posed, ali zato i daleko više šansi, pa je pitanje koji bi konačan rezultat bio da ukrajinski tim nije imao raspoloženog Bušana na golu.

Na kraju, zaslužena pobeda italijanske ekipe, koja je golovima Dije i Baširua pitanje pobednika rešila već krajem prvog poluvremena, kada je postavljen i konačan rezultat.

Pored Dinama i Ludogorec se večeras nije proslavio u Ligi Evrope, budući da je Slavija iz Praga bila bolja od bugarskog predstavnika na gostovanju - 2:0 (1:0).

Ludogorec, koji je pre ovog duela imao niz od osam uzastopnih pobeda, pružio je dostojan otpor danskoj ekipi. U dva navrata je mogao čak i da zatrese mrežu, ali je Mitjiland, na kraju, za razliku od rivala, golovima Juraseka (37`) i Čitila (65`) uspeo da iskoristi svoje šanse i zabeleži važnu pobedu pred nastavak takmičenja.